Sobota 9.00 14.00

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 17.00

Ponad

120

Ofert Pracy

 

A MOŻE SIĘGNIJMY PO ZIOŁA ?

Zioła od wieków są naturalnym lekarstwem na wiele schorzeń

Zioła cieszą się dużym zainteresowaniem osób starszych i samych Opiekunów. Niemniej jednak odradzamy stosowanie ziół ” na tak zwane wyczucie”, a dokładne konsultowanie ich użycia z lekarzem. Zioła nie powinny zastępować lekarstw przepisywanych przez lekarza, mogą jedynie stanowić wspomaganie leczenia w celu poprawienia samopoczucia lub wzmocnienia organizmu podopiecznego.

„Pożywienie powinno być lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”- działanie lecznicze wielu artykułów spożywczych a szczególnie ziół jest tak wielkie, że nie sposób nie brać tego pod uwagę. To, co w jednym kraju uważa się za lekarstwo, w innym jest zwykłą, powszechną przyprawą lub np. ulubionym sokiem owocowym. Weźmy na przykład miętę pieprzową, u nas w Polsce stosuje się w dolegliwościach żołądka i problemach trawiennych, a w Anglii dodaje się ją do wielu potraw. Ulubionymi herbatkami we Francji jest herbata rumiankowa i z kwiatu lipowego, a w Polsce traktuje się je raczej jako lekarstwo na przeziębienia lub stosuje w razie kolki jelitowej. Starty korzeń chrzanu jest u nas popularną przyprawą do tłustych mięs i niektórych marynat, a we Francji można go kupić tylko w aptece w postaci syropu chrzanowego. Więc okazuje się, że obojętnie w jakiej postaci będziemy stosowali rośliny lecznicze, będą one wspomagały nasze zdrowie.
Zioła i przyprawy poprawiają smak potraw i chronią przed chorobami układu pokarmowego, moczowego, wątroby, trzustki. Zioła ułatwiają wchłanianie składników odżywczych, regulują czynności trawienne, działają rozkurczowo i bakteriobójczo.
Systematyczne, umiejętne stosowanie niektórych ziół pozwoli nam na zachowanie na długo zdrowia i dobrego samopoczucia.

Na jakie dolegliwości mogą działać poszczególne zioła?

Życzymy sukcesów w korzystaniu z „Bożej Apteki” na co dzień, ale przestrzegamy przed stosowaniem ich bez konsultacji z lekarzem .

Wątroba to wewnętrzny detoksykator wszelkich związków chemicznych w naszym pożywieniu. Dobrze jest ją wspomóc w tych trudnych działaniach ponieważ jej prawidłowe funkcjonowanie zapewnia organizmowi harmonię życia. Ziołami wspomagającymi są: Cykoria podróżnik, Karczochy zwyczajne, Mniszek lekarski i Ostropest plamisty.

Nerki jako filtr organizmu wymagają przeczyszczenia. Do tego celu nadaje się: Brzoza brodawkowata (nie stosować w chorobie wrzodowej i zapaleniu żołądka), kukurydza zwyczajna, Mącznica lekarska, Wrzos zwyczajny.

Układ trawienny jest czułym miejscem w naszym organizmie w którym zachodzą procesy trawienne .Zioła mogą ograniczać tworzenie gazów trawiennych, likwidować kolki jelitowe, regulować wydzielanie żółci, pobudzać apetyt, pobudzać pracę układu trawiennego, działać wiatropędnie i przeciwskurczowo. Możemy tu wyróżnić: Biedrzeniec anyż, Bylica piołun, Koper włoski, Mięta pieprzowa, Rumianek.

Na problemy reumatyczne można stosować: Jesion wyniosły, Porzeczka czarna, Wiązówka błotna, Wierzba biała.

Układ oddechowy możemy wspomagać pijąc herbatki z: Babka zwyczajna, Bez czarny, Eukaliptus, Sosna zwyczajna.

Na oczy i jamę ustną można stosować: Goździk, Szałwia lekarska, Świetlik łąkowy.

Na odporność dobre są: Czosnek, Jeżówka wąskolistna, Rokitnik zwyczajny, Żeń-szeń.

Na skórę: Aloes, Łopian większy, Nagietek lekarski i Owies.

Na uspokojenie: Chmiel zwyczajny, Głóg jedno-szyjkowy, Lawenda, Lipa drobnolistna, Waleriana ( Kozłek lekarski ).

Na regenerację i zmęczenie: Dziurawiec zwyczajny, Damiana, Herbata chińska, Kola błyszcząca.

Pamiętaj!

Pamiętajmy, aby zioła i przyprawy kupować w sprawdzonych punktach handlowych i dokładnie zapoznać się z ich pomocnym działaniem jak i niepożądanym. Różne rośliny mogą być w różny sposób wykorzystywane (liście, korzeń, łodygi), dlatego wymagana jest duża uwaga i konsultacja medyczna przed ich zastosowaniem na określone schorzenia.

Błyskawiczna Rekrutacja

Telefony Kontaktowe

+ 48 730 340 005

+ 48 535 340 311

+ 48 533 848 005

LETNIA PROMOCJA !
Ambercare24 gwarantuje każdej Opiekunce, która wyjedzie do pracy z naszą firmą w terminie od 21 kwietnia do 31 sierpnia 2018 roku na okres 2 miesięcy bonus w kwocie 100 euro netto. Jeżeli Opiekunka przepracuje 3 miesiące bez zjazdu otrzyma bonus w kwocie 150 euro netto. A opiekunka, która przepracuje 4 miesiące lub dłużej otrzyma bonus w kwocie 250 euro netto. Promocja aktualna do odwołania.

LETNIA PROMOCJA ! w gwarze śląskiej….

Słuchejcie dziołchy, co do łopieki do Nimców jeździcie ! Amberker do wom rychtik to, czego łod innych nie dostaniecie ! Yno u nas każdo kiero do roboty wyjedzie łod 21 kwiytnia, do 31 siyrpnia na cołkie 2 miesionce dostanie łod Ambera aż 100 ojro na rynka za darmo !
Jak w robocie bydzie 3 miesionce bez przijeżdżania do dom, to i 150 ojro bydzie wasze! A jak rychtik kocho robić i cołki 4 miesionce do nos nie przijedzie, to aże 250 ojro do kapsy dostanie!
Zgłoszejcie się do nas wartko, szczyrknijcie telefonym, albo napiszcie mejlym. Yno drapko, bo roboty może braknąć do wszystkich!
Czekomy na wos do łodwołanio.
LETNIA PROMOCJA !
↑ Zwiń↓ Rozwiń