Sobota 9.00 14.00

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 17.00

Ponad

120

Ofert Pracy

 

CHOROB ALZHEIMERA

Jest to degeneracja tkanki mózgowej i powoduje trwałe otępienie i kalectwo u milionów osób na świecie. Nie ma odpowiedzi, co tak naprawdę prowadzi do tych zmian, można jedynie oszacować czynniki zagrożenia: płeć żeńska, starszy wiek ( ponad 65 lat ), predyspozycje genetyczne, nadciśnienie tętnicze, zwiększony poziom cholesterolu, cukrzycę, urazy głowy, brak aktywności fizycznej i umysłowej.

Pierwsze objawy są trudne do dostrzeżenia: subtelne zmiany zachowania, zaburzenia pamięci ( zwłaszcza zapominanie słów, przedmiotów, bieżących wydarzeń, trudności w skupieniu się na codziennych zajęciach i prawidłowym ich wykonywaniu ). Sam chory może negować pierwsze objawy, lekceważyć, być rozdrażniony, arogancki, itp… Nazywamy to etapem otępienia lekkiego. W następnych okresach następują coraz większe deficyty pamięci, które utrudniają kontakt z otoczeniem, powodują jego niezdolność do podstawowych czynności, zrobienia zakupów, wyjścia na spacer, rozmowy z inna osobą. W tym etapie choroby podopieczny wymaga już stałej opieki, pomocy osób trzecich. Ostatnim etapem choroby jest całkowita utrata świadomości, intelektualnego i emocjonalnego kontaktu ze światem, zubożenie mowy i utrata jej zrozumienia, zaniedbywanie higieny osobistej, zanik najprostszych zdolności jakie posiadał. Towarzyszą temu dodatkowe zaburzenia psychiatryczne : depresja, zaburzenia snu, urojenia, lęki, nadmierna pobudliwość, nawet agresja. Bardzo nieprzyjemne dla opiekuna są urojenia w których podopieczny potrafi oskarżać go o działanie na jego szkodę, głodzenie, bicie, próby otrucia. Należy pamiętać, że wszystkie te objawy są jedynie wynikiem choroby, a nie rzeczywistą postawą podopiecznego.

Opieka nad osobą chorą na chorobę Alzheimera powinna być dostosowana do jego aktualnego stanu zdrowia i możliwości. Nie należy wyręczać takiej osoby z czynności codziennych a starać się pomagać mu dobrze je wykonywać. Ważna jest najprostsza aktywizacja podopiecznego, zapinanie guzików, samodzielne spożywanie posiłków, rozpakowanie zakupów jest jak najbardziej wskazane. Dodatkową forma mogą być codzienne spacery z podopiecznym, proste ćwiczenia fizyczne z muzyką lub liczeniem na głos. Intelekt jego należy pobudzać przez rozmowę z nim, dyskusję, rozwiązywanie krzyżówek, prostych zadań liczbowych , czytanie na głos.
Zawsze należy dbać o bezpieczeństwo, unikać gwałtownych ruchów, unikać możliwości upadku. Zaleca się nie wykonywanie zmian w otoczeniu jak remonty, przemeblowania, które mogą zburzyć uregulowany tryb jego życia. Nade wszystko jest potrzeba dużej życzliwości, zrozumienia i cierpliwości.

Prawidłowa opieka nie tylko zwiększa komfort życia chorego ale może wpływać znacząco na spowolnienie procesów zwyrodnieniowych.

Przydatne linki:

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-nerwowy/jak-prawidlowo-opiekowac-sie-osoba-cierpiaca-na-chorobe-alzheimera_38485.html
http://opiekanadchorym.pl/osoby-chore-przewlekle/choroba-alzheimera/opieka-nad-chorym-na-alzheimera-praktyczne-wskazowki.html
http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/pieklo-zwane-alzheimer/cbedl
http://www.opieka.senior.pl/84,0,Jak-zyc-i-opiekowac-sie-osoba-chora-na-chorobe-Alzheimera,12117.html
http://tipy.interia.pl/artykul_9467,jak-opiekowac-sie-chorym-na-alzheimera.html

Błyskawiczna Rekrutacja

Telefony Kontaktowe

+ 48 730 340 005

+ 48 535 340 311

+ 48 533 848 005

LETNIA PROMOCJA ! po śląsku….
Słuchejcie dziołchy, co do łopieki do Nimców jeździcie ! Amberker do wom rychtik to, czego łod innych nie dostaniecie ! Yno u nas każdo kiero do roboty wyjedzie łod 21 kwiytnia, do 31 siyrpnia na cołkie 2 miesionce dostanie łod Ambera aż 100 ojro na rynka za darmo !
Jak w robocie bydzie 3 miesionce bez przijeżdżania do dom, to i 150 ojro bydzie wasze! A jak rychtik kocho robić i cołki 4 miesionce do nos nie przijedzie, to aże 250 ojro do kapsy dostanie!
Zgłoszejcie się do nas wartko, szczyrknijcie telefonym, albo napiszcie mejlym. Yno drapko, bo roboty może braknąć do wszystkich!
Czekomy na wos do łodwołanio.
 LETNIA PROMOCJA ! tłumaczenie….
Ambercare24 gwarantuje każdej Opiekunce, która wyjedzie do pracy z naszą firmą w terminie od 21 kwietnia do 31 sierpnia 2018 roku na okres 2 miesięcy bonus w kwocie 100 euro netto. Jeżeli Opiekunka przepracuje 3 miesiące bez zjazdu otrzyma bonus w kwocie 150 euro netto. A opiekunka, która przepracuje 4 miesiące i dłużej otrzyma bonus w kwocie 250 euro netto. Promocja aktualna do odwołania.
LETNIA PROMOCJA !
↑ Zwiń↓ Rozwiń