Godziny Pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

Ponad

120

Ofert Pracy

 

CHOROBA PARKINSONA

Jest to choroba neuroprzekaźników w mózgu odpowiedzialnych za przesyłanie informacji między poszczególnymi komórkami nerwowymi w mózgu, co z kolei wpływa na równowagę procesów umysłowych. Pierwsze objawy to upośledzenie zmysłów węchu, smaku, nieprawidłowe widzenie kolorów, lęk, depresja, zaparcia. Szczególnie prognostyczne jest upośledzenie węchu, które może na kilka lat wyprzedzać właściwą chorobę.

Symptomy samej choroby to drżenie mięśni, szczególnie w spoczynku gdy podopieczny zamierza po coś sięgnąć, charakterystyczne poruszanie się tzw. szuranie nogami, zanik mimiki twarzy, ślinotok, potliwość, przetłuszczenie skóry.

Niestety mimo rozwoju medycyny odwrócenie przebiegu choroby jest praktycznie niemożliwe. Dużym osiągnięciem jest zatrzymanie choroby ale zawsze zostaje praktycznie trwałe inwalidztwo.
Opiekując się osobą chora na Chorobę Parkinsona, dążymy do zapewnienia jej maksymalnego komfortu dnia codziennego. Na początku największe znaczenie ma aktywność fizyczna, która pozwala pozbyć się uporczywego drżenia chociaż na chwilę. Dobrą formą aktywności są wspólne spacery na świeżym powietrzu, lekka gimnastyka poranna, ćwiczenia w wodzie, dowolne zajęcia wykonywane z chęcią przez osobę chorą. W przypadku postępującej choroby i utraty zdolności samodzielnego poruszania się należy szukać pomocy ortopedycznych jak: kule, laski, balkoniki. Należy także przystosować mieszkanie podopiecznego aby zminimalizować możliwość upadku, potknięcia się, poślizgnięcia.

Przydatne linki:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_Parkinsona
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zycie-z-choroba-parkinsona,531036.html
http://www.chorobaparkinsona.org/index.php/aktualnosci/94-trudy-zycia-z-parkinsonem-czyli-codzienna-walka-o-jakosc-zycia
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/23336
http://www.parkinson.sos.pl/chat/text374.html
http://www.forumneurologiczne.pl/artykul/jak-wyglada-zycie-z-osoba-dotknieta-choroba-parkinsona/13410

Błyskawiczna Rekrutacja

Telefony Kontaktowe

+ 48 730 49 77 70

+ 48 730 49 77 71

WYMAGANIA STAWIANE OPIEKUNKOM

PORADY ZAWODOWE I KULINARNE

NIEMCY, LUKSEMBURG, ludzie, zwyczaje

OSOBY STARSZE DO OPIEKI

PROMOCJA LETNIA !

Promocja jest ważna od dnia 1 lipca do dnia 31 sierpnia 2019 roku.

Każda Opiekunka i Opiekun, którzy wyjadą do pracy za granica z naszą firmą w terminie od 1 lipca 2019 roku do 31 sierpnia 2019 roku i pozostaną na zleceniu bez przerwy pełne 2 miesiące, otrzymają dodatkowe 100 euro netto do wynagrodzenia, a jeżeli zdecydują się zostać pełne 3 miesiące lub dłużej, to otrzymają 150 euro netto.

Kwota premii zostanie doliczona do wynagrodzenia wypłacanego po zakończonym pobycie na danym zleceniu w formie bonusu jednorazowego !

Uwaga: aby otrzymać premię nie jest istotne kiedy Opiekunka lub Opiekun zakończy pracę. Ważne jest aby wyjazd został zrealizowany w przedziale czasowym 1 lipca – 31 sierpnia i aby Opiekun lub Opiekunka przebywał na zleceniu okres 2 miesięcy lub 3 miesięcy i dłużej, bez zjazdu do Polski.

Podane wartości premii są wartościami netto, czyli tyle ile Opiekunka otrzymuje na rękę ! 

AKTUALNE PROMOCJE !
↑ Zwiń↓ Rozwiń