Sobota 9.00 14.00

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 17.00

Ponad

120

Ofert Pracy

 

CHOROBA PARKINSONA

Jest to choroba neuroprzekaźników w mózgu odpowiedzialnych za przesyłanie informacji między poszczególnymi komórkami nerwowymi w mózgu, co z kolei wpływa na równowagę procesów umysłowych. Pierwsze objawy to upośledzenie zmysłów węchu, smaku, nieprawidłowe widzenie kolorów, lęk, depresja, zaparcia. Szczególnie prognostyczne jest upośledzenie węchu, które może na kilka lat wyprzedzać właściwą chorobę.

Symptomy samej choroby to drżenie mięśni, szczególnie w spoczynku gdy podopieczny zamierza po coś sięgnąć, charakterystyczne poruszanie się tzw. szuranie nogami, zanik mimiki twarzy, ślinotok, potliwość, przetłuszczenie skóry.

Niestety mimo rozwoju medycyny odwrócenie przebiegu choroby jest praktycznie niemożliwe. Dużym osiągnięciem jest zatrzymanie choroby ale zawsze zostaje praktycznie trwałe inwalidztwo.
Opiekując się osobą chora na Chorobę Parkinsona, dążymy do zapewnienia jej maksymalnego komfortu dnia codziennego. Na początku największe znaczenie ma aktywność fizyczna, która pozwala pozbyć się uporczywego drżenia chociaż na chwilę. Dobrą formą aktywności są wspólne spacery na świeżym powietrzu, lekka gimnastyka poranna, ćwiczenia w wodzie, dowolne zajęcia wykonywane z chęcią przez osobę chorą. W przypadku postępującej choroby i utraty zdolności samodzielnego poruszania się należy szukać pomocy ortopedycznych jak: kule, laski, balkoniki. Należy także przystosować mieszkanie podopiecznego aby zminimalizować możliwość upadku, potknięcia się, poślizgnięcia.

Przydatne linki:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_Parkinsona
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zycie-z-choroba-parkinsona,531036.html
http://www.chorobaparkinsona.org/index.php/aktualnosci/94-trudy-zycia-z-parkinsonem-czyli-codzienna-walka-o-jakosc-zycia
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/23336
http://www.parkinson.sos.pl/chat/text374.html
http://www.forumneurologiczne.pl/artykul/jak-wyglada-zycie-z-osoba-dotknieta-choroba-parkinsona/13410

Błyskawiczna Rekrutacja

Telefony Kontaktowe

+ 48 730 340 005

+ 48 535 340 311

+ 48 533 848 005

LETNIA PROMOCJA ! po śląsku….
Słuchejcie dziołchy, co do łopieki do Nimców jeździcie ! Amberker do wom rychtik to, czego łod innych nie dostaniecie ! Yno u nas każdo kiero do roboty wyjedzie łod 21 kwiytnia, do 31 siyrpnia na cołkie 2 miesionce dostanie łod Ambera aż 100 ojro na rynka za darmo !
Jak w robocie bydzie 3 miesionce bez przijeżdżania do dom, to i 150 ojro bydzie wasze! A jak rychtik kocho robić i cołki 4 miesionce do nos nie przijedzie, to aże 250 ojro do kapsy dostanie!
Zgłoszejcie się do nas wartko, szczyrknijcie telefonym, albo napiszcie mejlym. Yno drapko, bo roboty może braknąć do wszystkich!
Czekomy na wos do łodwołanio.
 LETNIA PROMOCJA ! tłumaczenie….
Ambercare24 gwarantuje każdej Opiekunce, która wyjedzie do pracy z naszą firmą w terminie od 21 kwietnia do 31 sierpnia 2018 roku na okres 2 miesięcy bonus w kwocie 100 euro netto. Jeżeli Opiekunka przepracuje 3 miesiące bez zjazdu otrzyma bonus w kwocie 150 euro netto. A opiekunka, która przepracuje 4 miesiące i dłużej otrzyma bonus w kwocie 250 euro netto. Promocja aktualna do odwołania.
LETNIA PROMOCJA !
↑ Zwiń↓ Rozwiń