Godziny Pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

Ponad

120

Ofert Pracy

 

ĆWICZENIA DLA OPIEKUNEK

Ćwiczenia w ułożeniu na plecach:

Pozycja wyjściowa ćwiczeń w ułożeniu na plecach.

Ćwiczenie wzmacniające skośne mięśnie brzucha. Ręce ułożone na karku. Naprzemiennie – prawy łokieć sięga lewego kolana, a lewy łokieć prawego kolana.

Rozciąganie mięśni kulszowo-goleniowych. Ręce ułożone wzdłuż tułowia. Lewa noga zgięta w kolanie, prawą prostujemy unosząc do góry; stopa tej nogi zgięta maksymalnie grzbietowo. Wytrzymać kilka sekund. To samo wykonujemy dla strony przeciwnej, pamiętając, źe druga noga musi być zgięta w kolanie.

Rozciąganie mięśni grzbietu i kulszowo-goleniowych. Kończyna górna prawa wyciągnięta za głowę, a noga lewa maksymalnie prostowana, przy zgięciu grzbietowym stopy. Noga przeciwna zgięta w kolanie. Wytrzymać kilka sekund. Ćwiczenie wykonujemy naprzemiennie

Ćwiczenia w klęku podpartym:

Pozycja wyjściowa – klęk podparty.

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha i pośladkowe. Podparcie na lewej ręce i prawej nodze. Równocześnie unosimy prawą rękę i lewą nogę napinając pośladki i starając się maksymalnie kończyny te wyprostować. Wytrzymać kilka sekund. To samo dla strony przeciwnej.

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie skośne brzucha z rozciąganiem mięśni grzbietu. Plecy w pozycji „kociego grzbietu”. Naprzemiennie przyciągamy zgięte kolano do przeciwnej strony klatki piersiowej.

Rozciąganie mięśni grzbietu. Polega na wykonywaniu przysiadów naprzemiennie na jedną z pięt przy zachowaniu podparcia na kończynach górnych (nie przesuwamy dłoni na materacu).

Ćwiczenia w ułożeniu na boku:

Pozycja wyjściowa ułożenia „na boku”.

Ćwiczenie wzmacniające mięśnie brzucha. W ułożeniu tym staramy się zgięte kończyny maksymalnie zbliżyć kolanami do klatki piersiowej, pamiętając, by kończyny były lekko uniesione nad materacem. Stopy maksymalnie zgięte podeszwowo.

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie: brzucha, odwodzące biodra, pośladkowe. Kończynę dolną odwodzimy maksymalnie, prostując w kolanie i stopie.

Ćwiczenia dodatkowe na odcinek lędźwiowy:

Wciągnięcie mięśni brzucha – napięcie 5-7 sekund, rozluźnienie 3-5 sekund. Ćwiczenie wykonać 5x Ściągnięcie mięśni pośladkowych – napięcie 5-7 sekund, rozluźnienie 3-5 sekund. Ćwiczenie wykonać 5x
Krążenia biodrami w prawo i w lewo. Ćwiczenia wykonać po 5x w każdą stronę Wypchnięcie bioder w lewo – powrót do pozycji wyjściowej, wypchnięcie bioder w prawo – powrót do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórzyć 5x na każdą stron.

Najprostsze ćwiczenia do wykonywania w każdej sytuacji w ciągu dnia:

  • przeciąganie się;
  • nadmierny wyprost pleców realizowany co kilka godzin w czasie pracy (np. założenie obu rąk na kark i wykonywanie przerostu kręgosłupa piersiowego poprzez wciąganie łopatek);
  • napinanie mięśni brzucha (nawet w pozycji siedzącej);
  • wykonywanie ruchów kolistych tułowiem;
  • unoszenie obu rąk do góry, wykonanie kilku przysiadów z zachowaniem właściwych krzywizn kręgosłupa;
  • stawanie przy ścianie tyłem, przylegając do niej piętami, pośladkami, plecami i głową;

 

Dla zainteresowanych polecamy filmy :

film ćwiczenia na kręgosłup odcinek LĘDŹWIOWY i KRZYŻ

wykorzystano materiał TRENING FITNESS

wykorzystano materiał ZDROWE ŻYWIENIE TV

film ćwiczenia na kręgosłup odcinek SZYJNY

wykorzystano materiał FIT ART ( ćwiczenia rozciągające )

wykorzystano materiał ANATOMIA JOGI ( ćwiczenia na bolący odcinek szyjny )

wykorzystano materiał MAŁGORZATA MOSTOWSKA

film automasaż szyi

wykorzystano materiał Marek Purczyński – European Centre of Training

Błyskawiczna Rekrutacja

Telefony Kontaktowe

+ 48 730 49 77 70

+ 48 730 49 77 71

WYMAGANIA STAWIANE OPIEKUNKOM

PORADY ZAWODOWE I KULINARNE

NIEMCY, LUKSEMBURG, ludzie, zwyczaje

OSOBY STARSZE DO OPIEKI

PROMOCJA LETNIA !

Promocja jest ważna od dnia 1 lipca do dnia 31 sierpnia 2019 roku.

Każda Opiekunka i Opiekun, którzy wyjadą do pracy za granica z naszą firmą w terminie od 1 lipca 2019 roku do 31 sierpnia 2019 roku i pozostaną na zleceniu bez przerwy pełne 2 miesiące, otrzymają dodatkowe 100 euro netto do wynagrodzenia, a jeżeli zdecydują się zostać pełne 3 miesiące lub dłużej, to otrzymają 150 euro netto.

Kwota premii zostanie doliczona do wynagrodzenia wypłacanego po zakończonym pobycie na danym zleceniu w formie bonusu jednorazowego !

Uwaga: aby otrzymać premię nie jest istotne kiedy Opiekunka lub Opiekun zakończy pracę. Ważne jest aby wyjazd został zrealizowany w przedziale czasowym 1 lipca – 31 sierpnia i aby Opiekun lub Opiekunka przebywał na zleceniu okres 2 miesięcy lub 3 miesięcy i dłużej, bez zjazdu do Polski.

Podane wartości premii są wartościami netto, czyli tyle ile Opiekunka otrzymuje na rękę ! 

AKTUALNE PROMOCJE !
↑ Zwiń↓ Rozwiń