Sobota 9.00 14.00

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 17.00

Ponad

120

Ofert Pracy

 

NIEDOSŁUCH

Ubytek słuchu (niedosłuch) jest (najczęściej) trwałym schorzeniem, objawiającym się obniżeniem czułości narządu słuchu. Oznacza to, że osoby dotknięte niedosłuchem gorzej słyszą ciche dźwięki niż osoby normalnie słyszące. Symptomatyczne dla większości niedosłuchów są również: pogorszona zdolność do rozumienia mowy oraz wrażliwość na głośne dźwięki.

Rodzaje niedosłuchu:

– ODBIORCZY. Niedosłuch odbiorczy jest najczęściej naturalnym efektem procesu starzenia się organizmu, w wyniku którego w ślimaku usznym zanikają komórki słuchowe. W przypadku tego rodzaju niedosłuchu, zwanego czuciowym lub ślimakowym, stosuje się leczenie przyczynowe, polegające na protetyce słuchu odpowiednio dobranym aparatem słuchowym.

– PRZEWODZENIOWY. Niedosłuch przewodzeniowy zazwyczaj pojawia się nagle i jest konsekwencją zmian powstałych w zewnętrznym kanale słuchowym. Objawia się najczęściej znacznym pogorszeniem słuchu i wymaga natychmiastowej interwencji lekarskiej, gdyż przyczyny problemów z zewnętrznym przewodem słuchowym często mają charakter uszkodzeń mechanicznych bądź toczących się procesów chorobowych.

– MIESZANY. Jest spowodowany jednoczesnym uszkodzeniem struktur ucha środkowego i zewnętrznego.

Innymi przyczynami ubytku słuchu rozwijającego się na skutek zmian w obrębie układu odbiorczego mogą być:

– urazy ucha lub głowy,

– ekspozycja na silne dźwięki,

– ekspozycja na zbyt wysokie ciśnienie, np. w przypadku nurkowania głębinowego,

– infekcje wirusowe, takie jak świnka, różyczka, półpasiec czy grypa,

– zaburzenia mikrokrążenia w uchu wewnętrznym,

– przyjmowanie leków o działaniu ototoksycznym,

– przebywanie w hałaśliwym otoczeniu,

– słuchanie głośnej muzyki,

– nadużywanie słuchawek, zwłaszcza dokanałowych,

– obciążenia genetyczne.

Wskazówka:

Aby woskowina nie zatykała ucha, warto systematycznie stosować płyny rozmiękczające. Są dostępne w aptece bez recepty. Patyczków kosmetycznych można używać do czyszczenia ucha tylko od zewnątrz. Wprowadzenie ich do środka przewodu słuchowego grozi wepchnięciem woskowiny głębiej, a nawet uszkodzeniem błony bębenkowej.

Przydatne linki:

http://poradnik-medyczny.dziennikpolski24.pl/zeszyt-8-nos-gardlo-krtan-i-uszy/niedosluch/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Niedos%C5%82uch

Błyskawiczna Rekrutacja

Telefony Kontaktowe

+ 48 730 340 005

+ 48 535 340 311

+ 48 533 848 005

LETNIA PROMOCJA ! po śląsku….
Słuchejcie dziołchy, co do łopieki do Nimców jeździcie ! Amberker do wom rychtik to, czego łod innych nie dostaniecie ! Yno u nas każdo kiero do roboty wyjedzie łod 21 kwiytnia, do 31 siyrpnia na cołkie 2 miesionce dostanie łod Ambera aż 100 ojro na rynka za darmo !
Jak w robocie bydzie 3 miesionce bez przijeżdżania do dom, to i 150 ojro bydzie wasze! A jak rychtik kocho robić i cołki 4 miesionce do nos nie przijedzie, to aże 250 ojro do kapsy dostanie!
Zgłoszejcie się do nas wartko, szczyrknijcie telefonym, albo napiszcie mejlym. Yno drapko, bo roboty może braknąć do wszystkich!
Czekomy na wos do łodwołanio.
 LETNIA PROMOCJA ! tłumaczenie….
Ambercare24 gwarantuje każdej Opiekunce, która wyjedzie do pracy z naszą firmą w terminie od 21 kwietnia do 31 sierpnia 2018 roku na okres 2 miesięcy bonus w kwocie 100 euro netto. Jeżeli Opiekunka przepracuje 3 miesiące bez zjazdu otrzyma bonus w kwocie 150 euro netto. A opiekunka, która przepracuje 4 miesiące i dłużej otrzyma bonus w kwocie 250 euro netto. Promocja aktualna do odwołania.
LETNIA PROMOCJA !
↑ Zwiń↓ Rozwiń