Godziny Pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

Ponad

120

Ofert Pracy

 

NIEDOSŁUCH

Ubytek słuchu (niedosłuch) jest (najczęściej) trwałym schorzeniem, objawiającym się obniżeniem czułości narządu słuchu. Oznacza to, że osoby dotknięte niedosłuchem gorzej słyszą ciche dźwięki niż osoby normalnie słyszące. Symptomatyczne dla większości niedosłuchów są również: pogorszona zdolność do rozumienia mowy oraz wrażliwość na głośne dźwięki.

Rodzaje niedosłuchu:

– ODBIORCZY. Niedosłuch odbiorczy jest najczęściej naturalnym efektem procesu starzenia się organizmu, w wyniku którego w ślimaku usznym zanikają komórki słuchowe. W przypadku tego rodzaju niedosłuchu, zwanego czuciowym lub ślimakowym, stosuje się leczenie przyczynowe, polegające na protetyce słuchu odpowiednio dobranym aparatem słuchowym.

– PRZEWODZENIOWY. Niedosłuch przewodzeniowy zazwyczaj pojawia się nagle i jest konsekwencją zmian powstałych w zewnętrznym kanale słuchowym. Objawia się najczęściej znacznym pogorszeniem słuchu i wymaga natychmiastowej interwencji lekarskiej, gdyż przyczyny problemów z zewnętrznym przewodem słuchowym często mają charakter uszkodzeń mechanicznych bądź toczących się procesów chorobowych.

– MIESZANY. Jest spowodowany jednoczesnym uszkodzeniem struktur ucha środkowego i zewnętrznego.

Innymi przyczynami ubytku słuchu rozwijającego się na skutek zmian w obrębie układu odbiorczego mogą być:

– urazy ucha lub głowy,

– ekspozycja na silne dźwięki,

– ekspozycja na zbyt wysokie ciśnienie, np. w przypadku nurkowania głębinowego,

– infekcje wirusowe, takie jak świnka, różyczka, półpasiec czy grypa,

– zaburzenia mikrokrążenia w uchu wewnętrznym,

– przyjmowanie leków o działaniu ototoksycznym,

– przebywanie w hałaśliwym otoczeniu,

– słuchanie głośnej muzyki,

– nadużywanie słuchawek, zwłaszcza dokanałowych,

– obciążenia genetyczne.

Wskazówka:

Aby woskowina nie zatykała ucha, warto systematycznie stosować płyny rozmiękczające. Są dostępne w aptece bez recepty. Patyczków kosmetycznych można używać do czyszczenia ucha tylko od zewnątrz. Wprowadzenie ich do środka przewodu słuchowego grozi wepchnięciem woskowiny głębiej, a nawet uszkodzeniem błony bębenkowej.

Przydatne linki:

http://poradnik-medyczny.dziennikpolski24.pl/zeszyt-8-nos-gardlo-krtan-i-uszy/niedosluch/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Niedos%C5%82uch

Błyskawiczna Rekrutacja

Telefony Kontaktowe

+ 48 730 49 77 70

+ 48 730 49 77 71

WYMAGANIA STAWIANE OPIEKUNKOM

PORADY ZAWODOWE I KULINARNE

NIEMCY, LUKSEMBURG, ludzie, zwyczaje

OSOBY STARSZE DO OPIEKI

PROMOCJA LETNIA !

Promocja jest ważna od dnia 1 lipca do dnia 31 sierpnia 2019 roku.

Każda Opiekunka i Opiekun, którzy wyjadą do pracy za granica z naszą firmą w terminie od 1 lipca 2019 roku do 31 sierpnia 2019 roku i pozostaną na zleceniu bez przerwy pełne 2 miesiące, otrzymają dodatkowe 100 euro netto do wynagrodzenia, a jeżeli zdecydują się zostać pełne 3 miesiące lub dłużej, to otrzymają 150 euro netto.

Kwota premii zostanie doliczona do wynagrodzenia wypłacanego po zakończonym pobycie na danym zleceniu w formie bonusu jednorazowego !

Uwaga: aby otrzymać premię nie jest istotne kiedy Opiekunka lub Opiekun zakończy pracę. Ważne jest aby wyjazd został zrealizowany w przedziale czasowym 1 lipca – 31 sierpnia i aby Opiekun lub Opiekunka przebywał na zleceniu okres 2 miesięcy lub 3 miesięcy i dłużej, bez zjazdu do Polski.

Podane wartości premii są wartościami netto, czyli tyle ile Opiekunka otrzymuje na rękę ! 

AKTUALNE PROMOCJE !
↑ Zwiń↓ Rozwiń