Sobota 9.00 14.00

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 17.00

Ponad

120

Ofert Pracy

 

OTYŁOŚĆ U OSÓB STARSZYCH

Nawet sporą nadwagę można zgubić gdy się ma 30 lat. Po pięćdziesiątce jest już dużo trudniej więc każde 5 dag w dół trzeba okupić ciężką pracą, ćwiczeniami, dietą lub rezygnacją z przyzwyczajeń żywieniowych. Otyłość to nie tylko estetyka ale także zdrowotność. Wraz ze wzrostem niepotrzebnej wagi zwiększa się ryzyko zachorowania na wiele chorób a przy tym uaktywniają się różne dolegliwości utrudniające życie. Nasze organy starzeją się , funkcjonują wolniej , gorzej. Organy jak: wątroba, nerki , serce, mięśnie, posiadają największy wpływ na nasze zdrowie. Nasz organizm wraz z wiekiem potrzebuje coraz mniej kalorii i jeżeli w porę nie zrewidujemy swoich zasad żywieniowych to jak w banku dopadnie nas otyłość. U kobiet jest jeszcze gorzej gdy dołączą się problemy z tarczycą ponieważ jej niedoczynność ma kolosalne znaczenie na procesy metaboliczne naszego organizmu.

Co robić aby nasz senior nie tył ?

Należy zadbać o to aby senior miał dużo ruchu, spacerów, często zmieniał miejsce i mobilizował się do wykonywania prostych czynności domowych.

Trzeba dobrze komponować mu posiłki aby wyeliminować z nich potrawy tłuste, mocno przyprawione, o wysokiej zawartości cukrów. W zamian proponujemy dużo warzyw i owoców w najróżniejszej postaci.

Nawadniamy organizm, robimy herbatki owocowe, proponujemy wodę mineralną ( nie gazowaną ), herbatę zieloną oraz soki owocowe. Staramy się aby senior wypijał 2 litry płynów dziennie z czego połowę powinna stanowić zwykła woda.

Co to jest otyłość typu JABŁKO ?

Otyłość brzuszna zwana otyłością trzewną ( lub typu jabłko )jest szczególnie niekorzystną przypadłością. Charakterystyczną cechą tej otyłości jest odkładanie się tłuszczu na brzuchu. Częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet. Prowadzi do zaburzeń przemiany materii, gospodarki tłuszczowej, cukrzycy, nadciśnienia, itp… Tłuszcz na brzuchu w połączeniu z cukrzycą i nadciśnieniem zwiększa kolosalnie ryzyko wystąpienia chorób sercowo- naczyniowych, prowadzi do zawału serca i udaru mózgu.

Co to jest otyłość typu GRUSZKA ?

Typ GRUSZKA to otyłość pośladkowo-udowa, częściej spotykana u kobiet niż u mężczyzn. Jest charakterystyczna dla pań w wieku po menopauzie. Wtedy zaczynają tyć wszystkie panie niezależnie czy były szczupłe czy pełnych kształtów. Jej skutki także niosą za sobą niebezpieczeństwo chorób jak : nadciśnienie, cukrzyca, choroby serca i układu naczyniowego.

Co to jest ZGAGA ?

Z otyłością wiąże się często tak zwana ZGAGA. Jest to częsta dolegliwość osób starszych. Ciągły ból za mostkiem, uczucie jakby coś paliło nas w okolicach przełyku i żołądka to ewidentne objawy zgagi. Pojawia się zazwyczaj po zjedzeniu słodyczy, rzeczy kwaśnych, ciasta naszpikowanego konserwantami, wypiciu kawy, czekolady czyli takich produktów, które wzmagają wydzielanie kwasów żołądkowych.

Zgagi można się pozbyć sięgając po leki dostępne w aptece bez recepty a mające na celu neutralizacje kwasu żołądkowego, które powlekają błony śluzowe cienką warstwą ochronną i redukują ilość gazów zgromadzonych w żołądku. Jednak po taką pomoc można sięgnąć od czasu do czasu. Warunkiem podstawowym jest utrzymywanie właściwej diety.

Jeśli ZGAGA dokucza dłużej ( ponad 2-3 tygodnie ) koniecznie należy skonsultować to z lekarzem.
Ekspresowe , domowe sposoby na zgagę:

wypij słabą herbatę z chudym ( 1,5 % ) mlekiem
– wypij słabą herbatę z cytryną lub imbirem, która zneutralizuje kwas solny w żołądku
– można wypić napar z dziurawca lub mięty, który usprawni procesy trawienne
– zastosuj zimny kompres na brzuch, złagodzi to dolegliwość
– jedz prażone migdały ok. 15 szt dziennie ( są bardzo kaloryczne ! )

Uwaga. Osoby posiadające zgagę należą do grupy ryzyka osób mogących zachorować na choroby serca.

Co to jest REFLUKS ?

Zgaga bywa zwiastunem refluksu żołądkowo-przełykowego. Polega on na tym, że treść z żołądka cofa się aż do przełyku. Proces powstawania nie jest dokładnie poznany. Bywa, że niektórzy rodzą się z tą przypadłością a inni nabywają jej z wiekiem do czego przyczyniają się sami. Sprzyja temu dieta bogata w tłuste, smażone potrawy, kawa, czekolada, alkohol, nadużywanie mięty ( herbata, cukierki ). Innymi przyczynami są: otyłość , palenie, starszy wiek i zażywanie niektórych leków.

Więcej informacji można znaleźć na poniższych linkach:

http://starsirodzice.pl/?q=otylosc/otylosc
https://geriatriacmumk.files.wordpress.com/2015/03/pub-25-otyc582oc59bc487-u-osc3b3b-starszych-e28093-mierniki-przyczyny.pdf

http://biuletynfarmacji.wum.edu.pl/0301Suchocka.html
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101580,8719575,Choroby__ktore_prowadza_do_otylosci.html

Błyskawiczna Rekrutacja

Telefony Kontaktowe

+ 48 730 340 005

+ 48 535 340 311

+ 48 533 848 005

LETNIA PROMOCJA ! po śląsku….
Słuchejcie dziołchy, co do łopieki do Nimców jeździcie ! Amberker do wom rychtik to, czego łod innych nie dostaniecie ! Yno u nas każdo kiero do roboty wyjedzie łod 21 kwiytnia, do 31 siyrpnia na cołkie 2 miesionce dostanie łod Ambera aż 100 ojro na rynka za darmo !
Jak w robocie bydzie 3 miesionce bez przijeżdżania do dom, to i 150 ojro bydzie wasze! A jak rychtik kocho robić i cołki 4 miesionce do nos nie przijedzie, to aże 250 ojro do kapsy dostanie!
Zgłoszejcie się do nas wartko, szczyrknijcie telefonym, albo napiszcie mejlym. Yno drapko, bo roboty może braknąć do wszystkich!
Czekomy na wos do łodwołanio.
 LETNIA PROMOCJA ! tłumaczenie….
Ambercare24 gwarantuje każdej Opiekunce, która wyjedzie do pracy z naszą firmą w terminie od 21 kwietnia do 31 sierpnia 2018 roku na okres 2 miesięcy bonus w kwocie 100 euro netto. Jeżeli Opiekunka przepracuje 3 miesiące bez zjazdu otrzyma bonus w kwocie 150 euro netto. A opiekunka, która przepracuje 4 miesiące i dłużej otrzyma bonus w kwocie 250 euro netto. Promocja aktualna do odwołania.
LETNIA PROMOCJA !
↑ Zwiń↓ Rozwiń