Sobota 9.00 14.00

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 17.00

Ponad

120

Ofert Pracy

 

WYKONYWANIE TRANSFERU PODOPIECZNEGO

Niepełnosprawność wieku starczego jest wynikiem szeregu zmian w ich organizmie spowodowanych procesami starzenia się: obniżenia gęstości kostnej, zmniejszenia wydajności mięśni szkieletowych, zaburzeń stawów lub innych zmian chorobowych warunkujących pozostanie podopiecznego w łóżku.
Podopieczny początkowo może nie akceptować swojego unieruchomienia, ale z czasem tak bardzo przyzwyczajają się do nowej sytuacji, że wszelkie próby aktywizacji jego nie udają się, nie tylko z powodów fizycznych, ale także z jego wewnętrznego postanowienia. Każdy Opiekun/Opiekunka musi znać technikę transferu i uwzględniać swoje możliwości fizyczne.
Wykonywanie transferu Podopiecznego:

Jeżeli to możliwe, nie należy zbytnio wyręczać Podopiecznego z pomocy przy transferze, ponieważ jego pomoc będzie zmniejszać wysiłek Opiekuna i narażenie na niekorzystne przeciążenia. Osoba podopieczna powinna jak najdłużej próbować samodzielnie poruszać się, obracać, wstawać, siadać co zwiększa jej pewność siebie, aktywizuje grupy mięśniowe i pośrednio zapobiega odleżynom. Wszystkie czynności należy wykonywać powoli, spokojnie dając Podopiecznemu czas na adaptację a przy okazji będzie zapobiegać przypadkowym omdleniom.

Technika wykonania transferu:

Transfer na wózek inwalidzki jest najczęściej wykonywanym transferem u osób w podeszłym wieku. Kluczem do skutecznego transferu jest opuszczenie nóg Podopiecznego bezpośrednio na podłoże, zablokowanie kół wózka a następnie uniesienie podopiecznego trzymanego pod pachami i skierowanie go do wózka. Chwyt ten nie zawsze jest zalecany przez fizjoterapeutów i lekarzy ze względu na możliwość uszkodzenia splotu barkowego u Podopiecznego, ale do tej pory jest najpopularniejszą techniką transferową na całym świecie. Opcją wygodniejszą i mniej inwazyjną dla Podopiecznego i Opiekuna jest stosowanie obrotowych podnóżków lub windy, ale nie zawsze opcja ta jest dostępna w domu Podopiecznego.

Wykonując transfer pamiętajmy o kondycji własnego kręgosłupa i zastosujmy się do poniższych zasad:
  1. nie podnoś Podopiecznego na prostych nogach z wygiętym własnym kręgosłupem mimo, że początkowo może to okazać się wygodniejsze i mniej męczące, zawsze zminimalizuj odległość miedzy Tobą, a podnoszonym Podopiecznym
  2. staraj się równomiernie obciążać swój kręgosłup, unikaj dźwigania w skręcie, z przechyleniem na bok albo długotrwałego pozostawania w pozycji stojącej z podniesionym Podopiecznym,
  3. nie wykonuj manewru, gdy Podopieczny chwyta Cię za szyję podczas podnoszenia, w przeciwnym wypadku uszkodzisz sobie szyjny odcinek kręgosłupa

Pamiętaj także, aby Podopiecznego z wyprzedzeniem informować, co będziesz robił, aby miał on czas przygotować się na twoje działanie i nie był zaskoczony twoim nagłym ruchem.

Wykorzystano materiał SZPITAL NA WYSPIE . Praktyczny poradnik opieki nad przewlekle chorym zrealizowany w ramach projektu „Poprawa ochrony zdrowia osób starszych, niesamodzielnych i przewlekle chorych z Żar, Lubska i pozostałego obszaru południowej części woj. Lubuskiego” dofinansowanego z Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014.

Wykorzystano materiały szkoleniowe TZMO Group (Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A.

Przenoszenie Podopiecznego z łóżka na wózek

Wykorzystano materiały szkoleniowe TZMO Group (Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A.

Wykorzystano materiał SZPITAL NA WYSPIE . Praktyczny poradnik opieki nad przewlekle chorym zrealizowany w ramach projektu „Poprawa ochrony zdrowia osób starszych, niesamodzielnych i przewlekle chorych z Żar, Lubska i pozostałego obszaru południowej części woj. Lubuskiego” dofinansowanego z Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014.

siadanie i wstawanie Podopiecznego z łóżka do wózka lub balkonika

Wykorzystano materiał OPIEKA W DOMU. Materiał filmowy przygotowali specjaliści z zespołu opieki paliatywnej Hospicjum Palium w Poznaniu.

LETNIA PROMOCJA !
Ambercare24 gwarantuje każdej Opiekunce, która wyjedzie do pracy z naszą firmą w terminie od 21 kwietnia do 31 sierpnia 2018 roku na okres 2 miesięcy bonus w kwocie 100 euro netto. Jeżeli Opiekunka przepracuje 3 miesiące bez zjazdu otrzyma bonus w kwocie 150 euro netto. A opiekunka, która przepracuje 4 miesiące lub dłużej otrzyma bonus w kwocie 250 euro netto. Promocja aktualna do odwołania.

LETNIA PROMOCJA ! w gwarze śląskiej….

Słuchejcie dziołchy, co do łopieki do Nimców jeździcie ! Amberker do wom rychtik to, czego łod innych nie dostaniecie ! Yno u nas każdo kiero do roboty wyjedzie łod 21 kwiytnia, do 31 siyrpnia na cołkie 2 miesionce dostanie łod Ambera aż 100 ojro na rynka za darmo !
Jak w robocie bydzie 3 miesionce bez przijeżdżania do dom, to i 150 ojro bydzie wasze! A jak rychtik kocho robić i cołki 4 miesionce do nos nie przijedzie, to aże 250 ojro do kapsy dostanie!
Zgłoszejcie się do nas wartko, szczyrknijcie telefonym, albo napiszcie mejlym. Yno drapko, bo roboty może braknąć do wszystkich!
Czekomy na wos do łodwołanio.
LETNIA PROMOCJA !
↑ Zwiń↓ Rozwiń