Sobota 9.00 14.00

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 17.00

Ponad

120

Ofert Pracy

 

Zaburzenia pamięci spowodowane miażdżycą naczyń doprowadzających tlen i składniki krwionośne do mózgu jest nazywana sklerozą. Często kiedy czegoś zapominamy żartobliwie mówimy, że mamy sklerozę jednak nieleczona może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Skleroza – przyczyny

Skleroza jest chorobą, która dotyka tętnic krwionośnych w obrębie mózgu. Cholesterol, odkładający się w ściankach naczyń powoduje wytwarzanie się blaszki miażdżycowej, która może wapnieć i sztywnieć. Dochodzi do zmniejszenia światła naczyń przez co krew wolniej dopływa do tkanek mózgu. Zaburzony zostaje wówczas transport substancji odżywczych oraz tlenu do neuronów. Stają się przez to mniej efektywne a ostatecznie dochodzi do ich obumierania i przestają pełnić swoje funkcje. Ponadto te martwe neurony są eliminowane przez organizm a w ich miejscu pojawia się płyn, który jest widoczny w obrazie tomografii komputerowej.

Rozwój sklerozy:

Rozwój sklerozy jest przede wszystkim warunkowany nieprawidłową dietą, bogatą w tłuszcze które są źródłem cholesterolu. Ponadto w wynikach badań u osób z podejrzeniem sklerozy obserwuje się obecność przeciwciał przeciwjądrowych. Są one znakiem toczącego się procesu autoimmunologicznego, polegającego na wytwarzaniu przeciwciał przeciwko komórkom naczyń krwionośnych.

Skleroza objawy:

Symptomy charakterystyczne dla sklerozy to:

Zaburzenia pamięci (szczególnie jeśli chodzi o zdarzenia, które miały miejsce niedawno) , trudności ze skupieniem uwagi.

– Zaburzenia mowy (afazja).

– Problemy z koordynacją ruchową (apraksja).

– Zaburzenia emocjonalne ( początkowo drażliwość, szybkie wzruszanie się, w późniejszych etapach choroby objawy się nasilają ).

– Zmiany charakteru (egoizm, brak samokrytycyzmu).

– Zmniejszona aktywność fizyczna i wyraźny brak ochoty do jej podejmowania.

– Zaburzona mimika twarzy i gestykulacja.

– Stany pobudzenia szczególnie w nocy, kiedy pacjent budzi się i nie wie gdzie jest.

– Połowiczne niedowłady, objawy podobne parkinsonizmu, ogólne uczucie sztywności, które pojawiają się w miarę rozwoju choroby.

Skleroza – zapobieganie:

Skleroza to choroba, której całkowicie wyleczyć nie można. Można łagodzić objawy i próbować przedłużyć stan aktywności pacjenta. Warto zatem starać się zapobiegać temu schorzeniu poprzez następujące działania:

– Stosowanie odpowiedniej zdrowej diety, która nie jest bogata w tłuszcze zwierzęce.

– Spożywanie dużej ilości owoców oraz warzyw zawierające witaminę C oraz inne minerały.

– Ćwiczenie aktywności intelektualnej (czytanie książek, gry pamięciowe, które zmuszają mózg do wysiłku i zapamiętywania faktów).

– Aktywność społeczną (spotkania z ludźmi, udział w życiu społecznym ponieważ jak się okazuje osoby zamknięte w sobie częściej chorują na sklerozę),

Aktywność fizyczną (dzięki niej poprawia się krążenie i hamuje odkładanie cholesterolu).

Rady dla opiekuna:

Jeśli zauważymy, że osoba podopieczna ma kłopot z pamięcią, nie należy tego traktować jako normalnego stanu, lecz poszukać przyczyn. Jest to niezwykle ważne również dlatego, że niektóre z nich (depresja, anemia , niedoczynność tarczycy )można całkowicie usunąć, inne (nadciśnienie, cukrzyca, głuchota ) znacząco zmniejszyć. Tylko na niektóre( jak zmiany naczyniowe czy choroba Alzhaimera ) mamy niewielki lub żaden wpływ. Sprawdźmy czy starszy człowiek nie przyjmuje stale preparatów nasennych i uspokajających, innych niż ziołowe. Pewne leki, stosowane systematycznie przez kilka lat w coraz większych ilościach, mogą przyczyniać sie do kłopotów z pamięcią.

Przydatne linki:

www.cywilizacyjne.objawy.net/Ojbawy+sklerozy
https://portal.abczdrowie.pl

Błyskawiczna Rekrutacja

Telefony Kontaktowe

+ 48 730 340 005

+ 48 535 340 311

+ 48 533 848 005

LETNIA PROMOCJA !
Ambercare24 gwarantuje każdej Opiekunce, która wyjedzie do pracy z naszą firmą w terminie od 21 kwietnia do 31 sierpnia 2018 roku na okres 2 miesięcy bonus w kwocie 100 euro netto. Jeżeli Opiekunka przepracuje 3 miesiące bez zjazdu otrzyma bonus w kwocie 150 euro netto. A opiekunka, która przepracuje 4 miesiące lub dłużej otrzyma bonus w kwocie 250 euro netto. Promocja aktualna do odwołania.

LETNIA PROMOCJA ! w gwarze śląskiej….

Słuchejcie dziołchy, co do łopieki do Nimców jeździcie ! Amberker do wom rychtik to, czego łod innych nie dostaniecie ! Yno u nas każdo kiero do roboty wyjedzie łod 21 kwiytnia, do 31 siyrpnia na cołkie 2 miesionce dostanie łod Ambera aż 100 ojro na rynka za darmo !
Jak w robocie bydzie 3 miesionce bez przijeżdżania do dom, to i 150 ojro bydzie wasze! A jak rychtik kocho robić i cołki 4 miesionce do nos nie przijedzie, to aże 250 ojro do kapsy dostanie!
Zgłoszejcie się do nas wartko, szczyrknijcie telefonym, albo napiszcie mejlym. Yno drapko, bo roboty może braknąć do wszystkich!
Czekomy na wos do łodwołanio.
LETNIA PROMOCJA !
↑ Zwiń↓ Rozwiń