Godziny Pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

Ponad

120

Ofert Pracy

 

ZWYRODNIENIA STAWÓW

Problem zwyrodnienia stawów nie jest już tylko przypadłością seniorów, obecnie dotyka on także coraz więcej ludzi po 30 lub 40 roku życia. Wiąże się on z siedzącym trybem życia, brakiem ruch i otyłością. Zwyrodnienia stawów nasilają się stopniowo. Najpierw ból jest po intensywnym wysiłku fizycznym, później coraz częściej po każdym niemal ruchu a w zaawansowanym stadium choroby towarzyszy przez cały czas.

Ogólnie problem jest wynikiem zużywania się lub uszkodzenia chrząstki stawowej będącej naturalnym amortyzatorem naszych stawów. Uważa się , że chrząstka ta zużywa się wraz z wiekiem i dlatego jest to najczęstsza przypadłość ludzi starych. Obecne jednak badania wskazują, że przyczyn jest więcej i leżą one w sferze biologiczno-chemicznej naszego organizmu.

Schorzenie jest szczególnie dokuczliwe w okolicach stawu biodrowego, kolanowego, kręgosłupa ale może występować praktycznie we wszystkich stawach .

Dziś wykorzystuje się różne metody dopasowane do możliwości podopiecznego. Mogą to być środki przeciwzapalne i przeciwbólowe zażywane co jakiś czas, ćwiczenia rehabilitacyjne i czynności fizjoterapeutyczne wykonywane z podopiecznym, operacyjne zastąpienie uszkodzonego stawu endoprotezą, oddziaływanie na miejsca zwyrodnione ciepłem, zimnem, zastosowaniem kinezyterapii ( leczenia ruchem). W mocnych stanach zapalnych stosuje się Orthokine polegającą na wstrzykiwaniu specjalnej mieszaniny białek wytworzonych z krwi pacjenta.

Do najpopularniejszych i zarazem najcięższych przypadłości osób starszych należy zaliczyć zwyrodnienie stawu biodrowego. Początki mogą być banalne, ból w kolanie, trudności w chodzeniu i są one najczęściej bagatelizowane przez podopiecznego i opiekuna. Niestety bóle w późniejszym okresie nasilają się i dochodzi do bólu w spoczynku lub w nocy. Nie należy takich objawów bagatelizować i natychmiast skonsultować to z lekarzem.

Szybkie zdiagnozowanie schorzenia pozwala w znacznym stopniu zahamować zwyrodnienie i a nawet wyleczyć.

W przypadku gdy podopieczny poddany zostaje wszczepieniu endoprotezy, należy zachować szczególną ostrożność po powrocie do domu. Nie wolno dopuścić do przeciążenia stawu. Zalecane są systematyczne ćwiczenia, spacery i pływanie.

Pomocne linki:

http://bori2.republika.pl/htmle/biodro.html
http://www.poradnikzdrowie.pl/szukaj/zwyrodnienie-stawu-biodrowego
http://reumatologia.mp.pl/choroby/65000,choroba-zwyrodnieniowa-stawow
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3349595,chory-staw-biodrowy-jak-sobie-z-nim-poradzic-objawy-leczenie,id,t.html
https://biznes.newseria.pl/komunikaty/zdrowie/zwyrodnienie_stawu,b809532504

Błyskawiczna Rekrutacja

Telefony Kontaktowe

+ 48 730 49 77 70

+ 48 730 49 77 71

WYMAGANIA STAWIANE OPIEKUNKOM

PORADY ZAWODOWE I KULINARNE

NIEMCY, LUKSEMBURG, ludzie, zwyczaje

OSOBY STARSZE DO OPIEKI

Obecnie nie posiadamy promocji w swojej ofercie.

AKTUALNE PROMOCJE !
↑ Zwiń↓ Rozwiń