Sobota 9.00 14.00

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 17.00

Ponad

120

Ofert Pracy

 

ZWYRODNIENIA STAWÓW

Problem zwyrodnienia stawów nie jest już tylko przypadłością seniorów, obecnie dotyka on także coraz więcej ludzi po 30 lub 40 roku życia. Wiąże się on z siedzącym trybem życia, brakiem ruch i otyłością. Zwyrodnienia stawów nasilają się stopniowo. Najpierw ból jest po intensywnym wysiłku fizycznym, później coraz częściej po każdym niemal ruchu a w zaawansowanym stadium choroby towarzyszy przez cały czas.

Ogólnie problem jest wynikiem zużywania się lub uszkodzenia chrząstki stawowej będącej naturalnym amortyzatorem naszych stawów. Uważa się , że chrząstka ta zużywa się wraz z wiekiem i dlatego jest to najczęstsza przypadłość ludzi starych. Obecne jednak badania wskazują, że przyczyn jest więcej i leżą one w sferze biologiczno-chemicznej naszego organizmu.

Schorzenie jest szczególnie dokuczliwe w okolicach stawu biodrowego, kolanowego, kręgosłupa ale może występować praktycznie we wszystkich stawach .

Dziś wykorzystuje się różne metody dopasowane do możliwości podopiecznego. Mogą to być środki przeciwzapalne i przeciwbólowe zażywane co jakiś czas, ćwiczenia rehabilitacyjne i czynności fizjoterapeutyczne wykonywane z podopiecznym, operacyjne zastąpienie uszkodzonego stawu endoprotezą, oddziaływanie na miejsca zwyrodnione ciepłem, zimnem, zastosowaniem kinezyterapii ( leczenia ruchem). W mocnych stanach zapalnych stosuje się Orthokine polegającą na wstrzykiwaniu specjalnej mieszaniny białek wytworzonych z krwi pacjenta.

Do najpopularniejszych i zarazem najcięższych przypadłości osób starszych należy zaliczyć zwyrodnienie stawu biodrowego. Początki mogą być banalne, ból w kolanie, trudności w chodzeniu i są one najczęściej bagatelizowane przez podopiecznego i opiekuna. Niestety bóle w późniejszym okresie nasilają się i dochodzi do bólu w spoczynku lub w nocy. Nie należy takich objawów bagatelizować i natychmiast skonsultować to z lekarzem.

Szybkie zdiagnozowanie schorzenia pozwala w znacznym stopniu zahamować zwyrodnienie i a nawet wyleczyć.

W przypadku gdy podopieczny poddany zostaje wszczepieniu endoprotezy, należy zachować szczególną ostrożność po powrocie do domu. Nie wolno dopuścić do przeciążenia stawu. Zalecane są systematyczne ćwiczenia, spacery i pływanie.

Pomocne linki:

http://bori2.republika.pl/htmle/biodro.html
http://www.poradnikzdrowie.pl/szukaj/zwyrodnienie-stawu-biodrowego
http://reumatologia.mp.pl/choroby/65000,choroba-zwyrodnieniowa-stawow
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3349595,chory-staw-biodrowy-jak-sobie-z-nim-poradzic-objawy-leczenie,id,t.html
https://biznes.newseria.pl/komunikaty/zdrowie/zwyrodnienie_stawu,b809532504

Błyskawiczna Rekrutacja

Telefony Kontaktowe

+ 48 730 340 005

+ 48 535 340 311

+ 48 533 848 005

LETNIA PROMOCJA ! po śląsku….
Słuchejcie dziołchy, co do łopieki do Nimców jeździcie ! Amberker do wom rychtik to, czego łod innych nie dostaniecie ! Yno u nas każdo kiero do roboty wyjedzie łod 21 kwiytnia, do 31 siyrpnia na cołkie 2 miesionce dostanie łod Ambera aż 100 ojro na rynka za darmo !
Jak w robocie bydzie 3 miesionce bez przijeżdżania do dom, to i 150 ojro bydzie wasze! A jak rychtik kocho robić i cołki 4 miesionce do nos nie przijedzie, to aże 250 ojro do kapsy dostanie!
Zgłoszejcie się do nas wartko, szczyrknijcie telefonym, albo napiszcie mejlym. Yno drapko, bo roboty może braknąć do wszystkich!
Czekomy na wos do łodwołanio.
 LETNIA PROMOCJA ! tłumaczenie….
Ambercare24 gwarantuje każdej Opiekunce, która wyjedzie do pracy z naszą firmą w terminie od 21 kwietnia do 31 sierpnia 2018 roku na okres 2 miesięcy bonus w kwocie 100 euro netto. Jeżeli Opiekunka przepracuje 3 miesiące bez zjazdu otrzyma bonus w kwocie 150 euro netto. A opiekunka, która przepracuje 4 miesiące i dłużej otrzyma bonus w kwocie 250 euro netto. Promocja aktualna do odwołania.
LETNIA PROMOCJA !
↑ Zwiń↓ Rozwiń