Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Zwyrodnienie stawu biodrowego

Zwyrodnienie stawu biodrowego to typowa choroba wieku starczego, najczęstsza dolegliwość z którą pacjenci trafiają do ortopedów. Towarzyszy mu ból pojawiający się po wzmożonej aktywności fizycznej. Początkowe objawy są mało zauważalne, dyskretne i Podopieczny nie zdaje sobie sprawy z rozwijającej się choroby. W późniejszym etapie bóle nasilają się i mogą być bólami spoczynkowymi lub nocnymi. Czasami są tak silne , że organizm nie reaguje nawet na silne leki sterydowe.

Przyczyny powstawania zwyrodnienia stawu biodrowego:

Zwyrodnienie stawu biodrowego może mieć dwie przyczyny: pierwotną lub wtórną.

Zwyrodnienie pierwotne wiąże się z zaburzeniami metabolicznymi w obrębie chrząstki stawowej.

Zwyrodnienie wtórne wiąże się z wrodzona dysplazją stawu biodrowego, zmianami urazowymi, osteoporozą i innymi chorobami.

Leczenie zwyrodnienia stawu biodrowego:

Leczenie najczęściej jest zachowawcze obejmujące leczenie farmakologiczne, rehabilitacje i fizykoterapię. Nieodłącznym elementem leczenia jest rehabilitacja, tak aby jak najdłużej utrzymać sprawny układ mięśniowy podopiecznego.

Endoproteza stawu biodrowego:

Jeżeli nie ma możliwości leczenia lub dochodzi do złamania kości stosuje się chirurgiczne wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego.

Najważniejszą zasadą po wszczepieniu endoprotezy jest zachowanie zdrowego rozsądku. Nie należy nadmiernie przeciążać zoperowanego stawu, zalecane są systematyczne ćwiczenia , spacery albo pływanie.

Przydatne linki:

http://bori2.republika.pl/htmle/endo-biodra-cwiczenia.html
http://www.medonet.pl/zdrowie/rehabilitacja,rehabilitacja-po-wszczepieniu-endoprotezy-stawu-biodrowego,porada,1588894.html

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń