Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

WYMAGANIA STAWIANE OPIEKUNOM

Opiekunka osób starszych nie wykonuje czynności medycznych, dlatego nie ma specjalnych ograniczeń związanych z wykonywaniem tej pracy. Jednak specyfika i lokalizacja wykonywanej pracy powoduje, że nie każdy może być dobrym opiekunem. Poniżej prezentujemy 3-y główne wymagania stawiane naszym Opiekunkom i Opiekunom Osób Starszych do pracy w Niemczech i Luksemburgu.

Pkt. 1

Każda osoba pracująca jako Opiekunka lub Opiekun osoby starszej powinna posiadać doświadczenie w opiece. Trzeba mieć serce do tej pracy! Nie chodzi tylko o życzliwość i dar empatii, ale także o siłę woli. Opiekując się osobą starszą, schorowaną, towarzyszymy jej w życiu codziennym, pomagamy w prowadzeniu domu, dotrzymujemy jej towarzystwa oraz pomagamy w czynnościach higienicznych. Zakres czynności i obowiązków zależy od stanu osoby Podopiecznej. Opiekunka powinna być osobą aktywną, pozytywną, życzliwą, odporną na stres, potrafiącą prowadzić dom i gotową do pomocy Osobie Starszej i Potrzebującej.

Pkt. 2

Opiekunka lub Opiekun osoby starszej powinna posiadać umiejętność kontaktowania się z podopiecznym i jego rodziną w ich ojczystym języku, czyli niemieckim (ewentualnie języku francuskim w przypadku naszych Klientów mieszkających w Luksemburgu).

Większość naszych Klientów oczekuje tego, aby Opiekunka potrafiła się porozumieć w języku niemieckim, chociażby na poziomie komunikatywnym. W AMBERCARE24 wyróżniamy cztery poziomy umiejętności znajomości języka niemieckiego: BARDZO DOBRY, DOBRY, KOMUNIKATYWNY, PODSTAWOWY oraz poziom ZEROWY , czyli bez znajomości.

Przeważająca ilość ofert dedykowana jest Kandydatom posiadającym dobrą i komunikatywną znajomość języka niemieckiego.

Im wyższy poziom znajomości języka, tym proponowane jest wyższe wynagrodzenie.

Pkt. 3

Opiekunka lub Opiekun powinien być w odpowiednim wieku. Generalnie poszukujemy Kandydatów w wieku 30-65 lat, sprawnych fizycznie, posiadających doświadczenie w opiekowaniu się osobami starszymi i potrzebującymi, ale ani górna ani dolna granica wieku nie jest sztywno określona. Z naszego doświadczenia wynika, że rodziny niemieckie poszukujące legalnie pracujących opiekunek, rzadziej decydują się na Opiekunki i Opiekunów starszych niż 65 lat oraz młodszych niż 30 lat. Nasza firma nie ma wpływu na decyzję rodziny, ponieważ zawsze to rodzina Podopiecznego decyduje o wyborze opiekunki, tak samo, jak sama opiekunka decyduje o wyborze posady (rodziny, do której pojedzie).

Ważna informacja: Podczas zgłaszania się do pracy w roli Opiekunki osób starszych potrzebujemy aktualnego zdjęcia Kandydata. W przypadku braku takiego zdjęcia, nie mamy możliwości przedstawienia Kandydata rodzinie.

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń