Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Niemcy testują nową aplikację do walki z koronawirusem.

Co ciekawego wyczytaliśmy na www.dw.com?

Niemcy testują już nową aplikację, która ma skutecznie pomagać w walce z koronawirusem.

Zasada jest prosta i wszyscy mają duże nadzieje, że będzie także skuteczna.

Telefony zaopatrzone w nową aplikacje zaczynają komunikować się ze sobą, gdy ich właściciele zbliżą się do siebie na odległość potencjalnego zagrożenia zarażeniem koronawirusem.

Anonimowo następuje wymienienie między nimi kodów identyfikacyjnych i zachowanie ich w pamięci telefonu.

Gdy użytkownik zachoruje na koronawirusa (wynik testu będzie u niego pozytywny), jego telefon przekazuje do centrali (w formie zaszyfrowanej) wszystkie numery zachowane z czasów kontaktów z innymi telefonami w okresie inkubacji wirusa. To daje możliwość szybkiego kontaktu z osobami z grupy najwyższego ryzyka. Dodatkowo aplikacja może informować, wszystkie osoby z tej grupy o konieczności udania się na kwarantannę.

System prosty i nie skomplikowany. Inicjatywa wyszła od 130 naukowców z różnych państw. System ma ujrzeć światło dzienne już w połowie kwietnia br.

Obecnie jest w fazie prób końcowych w niemieckiej armii. Od jakiegoś czasu około 50 żołnierzy w koszarach w Berlinie wykonuje testy. Wyniki są bardzo obiecujące.

Wszyscy wiążą z nim duże nadzieje na skuteczna walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Miejmy nadzieję, że szybko trafi także do Polski.

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń