Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Pielęgnacja skóry w zależności od rodzaju cery.

Krem przeciwsłoneczny, makijaż i zanieczyszczenia przyklejają się do naszej twarzy w ciągu całego dnia. Do tego dochodzą martwe komórki skóry, sebum i pot. Wszystko to może odbić się na naturalnym płaszczu kwasowym skóry, który ją chroni i reguluje poziom nawilżenia.

Jeśli chcesz zachować zdrową i piękną skórę, powinieneś oczyszczać ją regularnie  – rano i wieczorem, jednocześnie zbyt częste mycie twarzy niepotrzebnie wysusza skórę i sprawia, że staje się ona podatna na zarazki, bakterie i zmarszczki. Przygotowaliśmy dla Was kilka wersji mycia twarzy dostosowanych do rodzaju cery.

Znalezienie odpowiedniego produktu

Ważną rolę w myciu twarzy odgrywa wartość pH. Na zdrowej skórze wynosi ona od 4,5 do 6, co oznacza, że skóra ma odczyn lekko kwaśny. Produkty, których wartość pH mieści się w tym zakresie, są przyjazne dla skóry i powinny być używane najczęściej. To samo dotyczy mleczka do demakijażu, emulsji czy płynów do mycia.

Woda micelarna dokładnie i łagodnie oczyszcza każdy rodzaj skóry. Peelingi mają bardziej intensywne działanie: drobinki skórek owocowych, otrębów migdałowych lub piasku morskiego ścierają górną warstwę naskórka. Zdrowa, normalna skóra toleruje peeling dwa razy w tygodniu, a peeling enzymatyczny raz w miesiącu. Jest to dobry sposób na usunięcie nadmiaru sebum.

Mycie twarzy wodą z kranu

Do mycia możemy oczywiście używać jedynie zwykłej wody z kranu, ale ma ona tę wadę, że pozostawia drobinki wapna i nie usuwa dokładnie nadmiaru tłuszczu. Co w tym wypadku zrobić? Zwróć uwagę na temperaturę. Im cieplejsza woda, tym lepiej usuwa zanieczyszczenia ze skóry. Cera normalna i tłusta lepiej toleruje wodę ciepłą, a letnia jest lepsza dla skóry suchej i wrażliwej. Zimna woda pobudza krążenie i zamyka pory. Jeśli lubisz myć twarz tylko wodą z mydłem, najlepiej jest używać łagodnych środków myjących  i letniej wody.

Jak oczyszczać skórę normalną

Im bardziej nieskomplikowana cera, tym łatwiej jest ją oczyścić. Najszybszym sposobem jest użycie wody micelarnej. Alternatywą może być żel, który zmywamy za pomocą wody. W przypadku skóry normalnej trudno jest zrobić błąd. Polecane są jednak łagodne mleczka oczyszczające, ponieważ żele myjące rozpuszczają zbyt wiele olejków. Następnie warto jest oczyścić skórę tonikiem do twarzy. Chroni on płaszcz kwasowy cery poprzez usuwanie wapna i pozostałości po zanieczyszczeniach, nie wysuszając przy tym skóry. Cera normalna toleruje również zwykły peeling raz lub dwa razy w tygodniu lub comiesięczny peeling enzymatyczny.

Głębokie oczyszczanie porów z pomocą natury

Tłusta, błyszcząca cera jest często podatna na powstawanie zaskórników i pryszczy. Produkty oczyszczające dla skóry tłustej powinny być dokładne, ale nie agresywne. Ich zadaniem jest zwalczanie zaskórników poprzez oczyszczanie porów z sebum, zarazków i bakterii. Zaleca się stosowanie delikatnej pianki lub żelu do mycia z naturalnymi ekstraktami roślinnymi. Na przykład, rumianek łagodzi skórę i hamuje stany zapalne. Mentol i oczar wirginijski mają działanie “ściągające”, a więc hamują wydzielanie sebum. Peeling enzymatyczny z ekstraktów z ananasa, rozpuszcza uporczywy tłuszcz i ma działanie antybakteryjne. Oczyszczanie jest ważne również gdy na twarzy występuje problem z zaskórnikami. Powinien zająć się tym jednak profesjonalista, zwłaszcza w przypadku trądziku zapalnego. W przeciwnym razie mogą powstać jeszcze gorsze stany zapalne lub nawet blizny.

A co z cerą mieszaną?

Skóra mieszana ma tendencję do bycia suchą w okolicach policzków i tłustą w strefie T (czoło, nos, broda). Gruczoły łojowe produkują tam zbyt dużo tłuszczu, a skóra nie jest w stanie zmagazynować wystarczającej ilości wilgoci. Produkty stworzone specjalnie dla skóry mieszanej są idealne, ponieważ nie są zbyt agresywne, ale mimo to dobrze oczyszczają. Woda micelarna lub delikatne emulsje z alantoiną lub D-pantenolem (prowitamina B5) pielęgnują i nawilżają. Tonik powinien być bezalkoholowy, ponieważ alkohol wysusza cerę, czego efektem jest napięta i swędząca skóra.

Delikatna skóra wrażliwa

Podobnie jak skóra mieszana, skóra wrażliwa ma tendencję do przesuszania się. Szybko reaguje na zwykłe mydło i ostre produkty oczyszczające – dlatego lepiej unikać substancji zapachowych i składników zawierających alkohol. Od czasu do czasu umyj wrażliwą skórę tylko letnią wodą. Peelingi powinny być stosowane bardzo ostrożnie. W razie wątpliwości należy zwrócić się o poradę do specjalisty. Może on zbadać stan skóry specjalnym mikroskopem świetlnym i ocenić, jak mocne oczyszczanie skóra będzie w stanie znieść.

Profesjonalne oczyszczanie twarzy

Jeśli chodzi o zaskórniki, blizny, drobne zmarszczki czy plamy pigmentowe, wiele osób zwraca się do profesjonalistów w dziedzinie urody i korzysta z ich umiejętności. Jednym  z najczęstszych zabiegów jest mikrodermabrazja. Specjalne urządzenie złuszcza wierzchnią warstwę skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej przepuszczalna dla składników pielęgnacyjnych i przyspiesza gojenie się ran. Precyzyjnie kontrolowany strumień kryształków diamentu lub kwarcu ściera skórę, aby usunąć warstwę rogową. Dzięki temu blizny lub zmarszczki stają się mniejsze. Do tego zabiegu używa się silnie skoncentrowanych produktów, które powinny być stosowane wyłącznie przez kosmetyczki lub dermatologów. Co ważne, po takim oczyszczeniu twarzy, skóra może być bardzo czerwona i szczególnie wrażliwa na światło przez dwa do trzech dni.

 

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń