Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Polska. Ograniczenia. Ile osób razem na kwarantannie?

Uwaga! Za złamanie zasad grozi grzywna w wysokości od 5 tysięcy do 30 tysięcy złotych.

Każda osoba, która wjeżdża do Polski musi poddać się obowiązkowej kwarantannie we własnym domu, jeżeli nie ma takiej możliwości, musi odbyć kwarantannę w wyznaczonym ośrodku zdrowia.

Wszyscy pytają czy kwarantanną muszą być objęci pozostali członkowie rodziny lub inni domownicy?

W dniu 1 kwietnia br ukazało się rozporządzenie mówiące to tym, że kwarantanną muszą być objęci wszyscy, którzy mieszkają z osobą na kwarantannie. Zasada ta obowiązuje wszystkie osoby, które przebywają w jednym mieszkaniu. Jeśli więc jeden z domowników (współlokatorów) zostanie poddany obowiązkowi kwarantanny z powodu powrotu za granicy, kontaktu z zarażonym, itp., to wszyscy, którzy mieszkają razem z nim, muszą odbyć kwarantannę!

Przypominamy:

Na kwarantannie nie wolno wychodzić z domu. Zakupy muszą być robione prze osoby bliskie lub znajome i zostawiane pod drzwiami. Nikt nie można mieć kontaktu fizycznego z osobami na kwarantannie. Jeżeli nie ma takich osób do pomocy, trzeba telefonicznie prosić o pomoc gminę, w której mieszkamy. Nie można wychodzić z psem lub na spacery, chyba że posiadamy zamknięty ogród, do którego nikt nie ma dostępu, to można z niego korzystać, ale należy robić to rozsądnie. Na kwarantannie nie możemy spotykać się z nikim z zewnątrz, bez względu na pokrewieństwo lub konieczność. Jeżeli u osoby objętej kwarantanną pogorszy się stan zdrowia lub powstaną dodatkowe dolegliwości, to należy natychmiast powiadomić Inspekcje Sanitarną lub Sanepid albo lekarza (najlepiej organ, który nas skierował na kwarantannę) o tym fakcie.

Kwarantanna nie jest izolacją. Izolacja to odizolowanie osoby chorej celem zapobieżenia przeniesienia czynnika chorobotwórczego na inne osoby. Kwarantanna to odizolowanie osoby zdrowej, która miała styczność z osobą chorą lub była narażona na zakażenie, celem zapobieżenia szerzeniu się choroby.

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń