Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Zapytaliśmy pracujące opiekunki: co sądzą o kwarantannie w Niemczech?

Maria lat 57 jest z nami w okolicach Bielefeld. Pani Maria mówi, że zwolnienie nas opiekunek z obowiązku odbywania kwarantanny w Niemczech jest jak najbardziej zasadne i świadczy o rozwadze ich państwa. Oni doskonale zdają sobie sprawę, że gro Polaków przyjeżdżających do niemieckich landów, jedzie tam, aby zarobić. Oni są niezbędnym elementem ich gospodarki. My opiekunki jesteśmy zamknięte ze swymi podopiecznymi w ich mieszkaniach więc nie stanowimy dla nich zagrożenia roznoszenia choroby. A biorąc pod uwagę, że obecnie mało kto nas odwiedza, więc ja czuję się o wiele bezpieczniejsza w pracy niż w Polsce, gdzie na każdym kroku spotykam znajomych, sąsiadów lub koleżanki chcące zamienić chociaż parę słów.

Iwona pracuje w Hanower i twierdzi, że Niemcy bardzo dużo podróżują i ta kwarantanna jest spóźniona co najmniej o 1 miesiąc (wg niej). Niemcy także wyjeżdżają w celach zawodowych do różnych zakątków Europy i świata, więc wprowadzona dla nich kwarantanna ma jak najbardziej słuszne uzasadnienie. Twierdzi również, że pracownicy z Polski pracujący legalnie w Niemczech, jak ona, nie stanowią zagrożenia, bo boją się utraty źródła dochodu i bardzo skrupulatnie przestrzegają narzuconych ograniczeń. Dodatkowym plusem jest to, że po powrocie do Polski, wszyscy jesteśmy objęci kwarantanną, więc przywleczenie choroby do Niemiec przez naszych rodaków jest mało prawdopodobne. Oni o tym doskonale wiedzą i nie maja obaw przed nami. Bardziej boja się osób z dalekiego wschodu lub krajów, gdzie epidemia szerzy się teraz na dużą skalę.

Magda lat 36, jest z nami w okolicach Dusseldorf. Uważam, że to jest dobre posunięcie, ponieważ ograniczy niekontrolowane wjazdy do Niemiec. Mimo istniejących zakazów, wielu Niemców nie robi sobie nic z ograniczeń, spotykają się w grupkach, rozmawiają twarzą w twarz i wymieniają się komórkami. Takie zarządzenie uświadomi im, że trzeba się pilnować, bo ta epidemia jest groźna dla nas wszystkich. Na nasze pytanie, czy nie obawia się problemów na granicy, to pani Magda mówi, że z rozmów z Niemcami ona wnioskuje, że oni nie boja się nas Polaków a bardziej swoich rodaków, którzy wracają z różnych krajów i nie wiadomo co mogą przywieźć. Uważa, że zwolnienie z kwarantanny nas opiekunek jest jak najbardziej zasadne.

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń