Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Grzybica u osób w podeszłym wieku

Obecnie na świecie GRZYBICA jest wszędobylska. Atakuje coraz większe populacje ludzi. Przyczynia się do tego nie tylko wzrost stosowania antybiotyków czyli lekarstw obniżających odporność ale także popularniejsze korzystanie z saun, basenów, hoteli. Grzybica stóp i paznokci atakuje zwłaszcza ludzi po 60-tce.

Do czynników zagrożenia należy zaliczyć zaburzenia układu krążenia, urazy kończyn dolnych, otyłość, cukrzyca, zaburzenia hormonalne.

Jest to choroba zaraźliwa i podczas opieki nad osobą chora na grzybicę, trzeba zachować szczególne środki ostrożności, bezwzględnie używać rękawiczek jednorazowych, wyparzać naczynia i sztućce, dbać o higienę w łazience i WC, nie używać kapci i butów podopiecznego, jego ręcznika, itp…

Choroba jest trudna do wyleczenia i wymaga konsultacji lekarskiej oraz przestrzegania dyscypliny leczenia.

Grzybice skóry wywołują dermatofity. Typowe dla grzybicy skóry są zaczerwienione, swędzące lub piekące ogniska, które stopniowo się powiększają. U ludzi starszych występuje najczęściej grzybica stóp i paznokci.
W grzybicy stóp chory odczuwa przykre swędzenie stóp, między palcami grube, brunatne łuski skórne, pęknięcia lub pozbawione naskórka wilgotne powierzchnie.
W grzybicy paznokci płytka paznokcia traci swoją przejrzystość, staje się gruba, krucha, żółtobrązowa. Paznokcie są wrażliwe na ucisk, co często utrudnia chodzenie. Podobne zmiany stwierdza się niekiedy również na paznokciach rąk.

W leczeniu stosuje się miejscowe preparaty przeciwgrzybiczne lub leczenie ogólne.

Więcej o Grzybicy można przeczytać na poniższych linkach:

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,107103,18001908,Skora_osob_starszych___najczestsze_problemy_i_srodki.html
https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-paznokci
https://www.pfm.pl/baza_chorob/dermatologia-praktyczna/leczenie-grzybicy-paznokci/24
https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzybica
https://www.naturalna-medycyna.com.pl/grzybice-wrog-nr-1-grzybica-candida-grzybica-pochwy/candida-leczenie-grzybicy-candida.html

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń