Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Aktualnie obowiązujące obostrzenia w poszczególnych landach niemieckich:

W związku z czwartą falą koronawirusa w poszczególnych landach wprowadzono różnego rodzaju obostrzenia i ograniczenia. Przygotowaliśmy dla  Opiekunek i Opiekunów Ambercare24 zestawienie  i opis ograniczeń oraz nakazów  obowiązujących w poszczególnych landach w Niemczech:

Badenia-Wirtembergia

W restauracjach, ogrodach zoologicznych, salach gimnastycznych, wyciągach narciarskich i wielu innych miejscach osoby zaszczepione i ozdrowieńcy w Badenii-Wirtembergii muszą teraz okazać  negatywny wynik testu Corona (2G-Plus).
Istnieje jednak wiele udogodnień  dla osób posiadających szczepienia przypominające, tzw. Booster-Impfung. W ich przypadku często odstępuje się od obowiązku przeprowadzenia testu. Dotyczy to również osób, które wyzdrowiały, jeśli do zakażenia doszło nie dawniej niż sześć miesięcy temu, jak również osób zaszczepionych, które otrzymały ostatni dawkę szczepionki nie dawniej niż sześć miesięcy temu.
W przypadku widzów imprez kulturalnych lub sportowych, targów, konferencji i kongresów, a także imprez prywatnych i publicznych oraz uroczystości w pomieszczeniach użytku publicznego obowiązuje zasada 2G plus. Istnieją ograniczenia kontaktu dla osób nieszczepionych oraz  liczba widzów na meczach piłkarskich nie może  przekraczać liczy 750.
Zakazano organizowania jarmarków bożonarodzeniowych, zamknięto kluby i dyskoteki. Zasada 2G (dostęp tylko dla osób zaszczepionych i wyleczonych) obowiązuje w sektorze detalicznym w całym kraju, wyjątkiem są supermarkety i apteki, w których bez ograniczeń mogą dokonywać zakupów osoby niezaszczepione.

Bawaria

W Bawarii stopniowo wprowadza się coraz surowsze ograniczenia w kontaktach z osobami niezaszczepionymi. Na przykład, tylko osoby zaszczepione i wyleczone mogą robić zakupy w sklepach detalicznych – sklepy z artykułami codziennego użytku są zwolnione z tego obowiązku. Poza tym 2G obowiązuje prawie wszędzie, a w wielu obszarach nawet 2G-Plus, np. na koncertach, przedstawieniach teatralnych, imprezach sportowych lub targach, a także podczas prywatnych i publicznych imprez i uroczystości w pomieszczeniach nieprywatnych (z wyjątkiem gastronomii – tam pozostaje 2G).
Ponadto 2G-Plus obowiązuje w wielu obiektach rekreacyjnych. Na imprezach kulturalnych i sportowych dozwolone jest maksymalnie 25 procent widzów – w ligach zawodowych do końca roku dozwolone są tylko mecze bez udziału publiczności. Zabronione są jarmarki bożonarodzeniowe, kiermasze i festyny publiczne.
W sektorze gastronomicznym obowiązują ograniczenia godzin otwarcia, lokale otwarte są tylko do godz. 22:00. Wszystkie kluby, dyskoteki i puby musiały zostać zamknięte. Szkoły i świetlice są otwarte – nawet w punktach o wysokim natężeniu zachorowań, gdzie ich liczba w ciągu siedmiu dni przekracza 1000, gdzie inne dziedziny życie publicznego są coraz  bardziej ograniczane.

Berlin

Do większości sklepów w Berlinie mają dostęp tylko osoby zaszczepione i wyleczone (2G). Zwolnione z podatku są m.in. supermarkety, drogerie i apteki. W wielu innych dziedzinach życia publicznego – w tym w restauracjach, kinach, teatrach, muzeach, salonach fryzjerskich, siłowniach i studiach tańca – oprócz zasady 2G obowiązują inne wymogi. Obejmują one obowiązkowe maski lub testy oraz wymagania dotyczące zachowania odległości. W lokalnym transporcie publicznym obowiązuje zasada 3G oraz wymóg posiadania maski.
Spotkania prywatne, w których uczestniczą również osoby nieszczepione, ograniczone są do własnego gospodarstwa domowego i maksymalnie dwóch osób z innego gospodarstwa domowego. Dzieci do 14 roku życia są z tej zasady wykluczone, czyli nie są wliczane do tej liczby.  Jeśli chodzi o imprezy, to obowiązują górne limity 1000 uczestników w plenerze i 200 w pomieszczeniach zamkniętych.
W przypadku dużych imprez, maksymalnie 5000 widzów może przebywać na zewnątrz, a 2500 wewnątrz. Taniec nie jest dozwolony w klubach i dyskotekach. Jarmarki bożonarodzeniowe są otwarte, tutaj obowiązuje 2G i wymóg posiadania maski.

Brandenburgia

Zasada 2G obowiązuje w sektorze handlu detalicznego, z wyjątkiem supermarketów i innych sklepów z artykułami pierwszej potrzeby, takich jak apteki, drogerie czy banki. W restauracjach, teatrach, kinach, salach koncertowych i na basenach wstęp mają tylko osoby zaszczepione i wyleczone. Nie będzie jarmarków bożonarodzeniowych.
Kontakty są ograniczone: Tylko maksymalnie pięć nieszczepionych osób może przebywać razem. Dla osób zaszczepionych i tych, które wyzdrowiały, nie ma jednak górnej granicy. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy muszą być testowani trzy razy w tygodniu przed wejściem na teren szkoły. W pomieszczeniach zamkniętych, maski są obowiązkowe dla wszystkich klas.
W punktach o bardzo wysokim wskaźniku zakażeń, w których siedmiodniowa zachorowalność przekracza 750, do osób nieszczepionych stosuje się ograniczenia wychodzenia w godzinach nocnych. Bary, kluby i dyskoteki muszą być tam zamknięte. Jeśli częstotliwość występowania jest powyżej ma wskaźnik 350, obowiązuje tam zasada 2G-Plus.

Bremen

Co najmniej do 6 stycznia 2022 r. model 2G w Bremie obowiązuje również w sektorze detalicznym, z wyjątkiem sklepów z artykułami codziennego użytku. Maski są obowiązkowe w szkołach i wszystkich innych instytucjach edukacyjnych. Osoby nieszczepione mogą spotykać się na prywatnych spotkaniach tylko z osobami z tego samego gospodarstwa domowego i dwiema osobami z innego gospodarstwa domowego.
Imprezy w zamkniętych pomieszczeniach są dozwolone tylko dla maksymalnie 5 000 osób, na wolnym powietrzu dla maksymalnie 15 000. Maksymalnie można wykorzystać 50 procent pojemności obiektu.

Hamburg

W Hamburgu 2G obowiązuje również w sektorze handlu detalicznego. Osoby nieszczepione mogą być obsługiwane wyłącznie w sklepach z artykułami codziennego użytku, np. supermarketach, drogeriach czy aptekach. A tam, gdzie to możliwe, na przykład w kinie lub teatrze, maski muszą być noszone ponownie w ramach 2G. W klubach, barach i wszystkich innych miejscach, gdzie ludzie tańczą, 2G-Plus obowiązuje od weekendu.
Oprócz dowodu szczepienia lub wyleczenia należy przedstawić aktualny negatywny wynik testu Corona. Wyjątki dla nieletnich również zostały zaostrzone: podczas gdy wcześniej wszystkie osoby poniżej 18 roku życia mogły uczestniczyć w 2G bez szczepień, teraz dotyczy to tylko osób poniżej 16 roku życia.

Hesja

W Hesji osoby nieszczepione mogą spotykać się w miejscach publicznych z maksymalnie dwoma domownikami; jest to również zalecane w miejscach prywatnych. 2G ma zastosowanie w sprzedaży detalicznej poza usługą podstawową.
Opcja 2G plus została usunięta: Operatorzy restauracji, kin, teatrów i dyskotek nie mogą już na przykład całkowicie zrezygnować z przepisów dotyczących odległości i wymogów dotyczących masek, jeżeli przyjmują wyłącznie osoby zaszczepione lub zdiagnozowane z pomocą szybkiego testu antygenowego.
W przypadku zgromadzeń, targów, imprez sportowych lub spotkań klubowych, jak również imprez kulturalnych, obowiązują wielopoziomowe koncepcje wewnątrz i na zewnątrz, z ograniczeniami w zależności od liczby uczestników.

Meklemburgia-Pomorze Przednie

W Meklemburgii-Pomorzu Przednim obowiązuje wielopoziomowy system ostrzegania za pomocą sygnalizacji świetlnej, który jasno określa, jakich przepisów ochronnych należy przestrzegać. Obecnie stan ten znajduje się na poziomie pomarańczowym. Oznacza to, że wizyty w restauracjach i teatrach są dozwolone tylko dla osób zaszczepionych i tych, które wyzdrowiały po dodatkowym negatywnym badaniu koronarograficznym. Goście hotelowi muszą udowodnić, że zostali zaszczepieni lub wyzdrowieli i przechodzą regularne badania w dniu przyjazdu; w przypadku mieszkań wakacyjnych badanie w dniu przyjazdu pozostaje bez zmian.
Zasada 2G-plus dotyczy również wizyt w muzeach, kinach i teatrach, a także treningów na siłowni. Kluby i dyskoteki są od pewnego czasu zamknięte.
W przypadku zakupów, 2G obowiązuje w zasadzie od tego czwartku. Zgodnie z tą zasadą do sklepów, niezależnie od zachorowalności, mogą wchodzić tylko osoby zaszczepione i wyleczone. Wyjątki dotyczą sklepów z artykułami codziennego użytku. Osoby zaszczepione, wyleczone i przebadane mogą udać się do fryzjera.

Dolna Saksonia

Przepisy w Dolnej Saksonii podzielone są na trzy poziomy ostrzegawcze. Obecnie na dużych obszarach kraju związkowego obowiązuje poziom ostrzegawczy 2. Jest to związane z zasadą 2G plus, np. w przypadku jarmarków bożonarodzeniowych lub wizyt u fryzjera. Imprezy w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak kina i teatry, są również objęte usługą 2G-Plus, natomiast imprezy na świeżym powietrzu podlegają usłudze 2G.
Kraj ten stosuje specjalne podejście do obowiązkowych testów dla osób zaszczepionych i wyleczonych: osoby, które otrzymały już szczepionkę przypominającą, nie muszą już mieć dodatkowego dowodu przeprowadzenia testu. Wykluczenie osób nieszczepionych z części sektora handlu detalicznego będzie obowiązywać od soboty.

Nadrenia Północna-Westfalia

Osoby, które nie zostały zaszczepione lub nie wyzdrowiały w Nadrenii Północnej-Westfalii, nie będą wpuszczane do żadnego sklepu. Osoby nieszczepione mogą teraz wchodzić do sklepów tylko w celu załatwienia codziennych potrzeb, a dostęp do nich musi być kontrolowany przez sklepy. Kluby i dyskoteki musiały zostać zamknięte. Liczba widzów na ponadregionalnych imprezach sportowych, kulturalnych i innych ważnych wydarzeniach jest zasadniczo ograniczona do 30 procent ich rzeczywistej pojemności.
Ponadto, łączna liczba widzów jest ograniczona do 15 000 na zewnątrz i 5 000 wewnątrz. Miejsca stojące pozostają tematem tabu.
Jarmarki bożonarodzeniowe pozostają otwarte na terenie całego landu dla osób zaszczepionych i rekonwalescentów. Władze miejskie mogą również wprowadzić bardziej rygorystyczne środki w każdym przypadku. Wiele z nich już wprowadziło zasady 2G na swoich jarmarkach bożonarodzeniowych.

Turyngia

Bary, kluby i dyskoteki w Turyngii zostały zamknięte, podobnie jak sauny, baseny i baseny z atrakcjami. Od godziny 22.00 do 5.00 rano obowiązuje godzina policyjna dla osób, które nie zostały zaszczepione i nie są ozdrowieńcami. Muszą też mocno ograniczyć swoje kontakty – do dwóch osób spoza gospodarstwa domowego, nie licząc tych, którzy zostali zaszczepieni, tych, którzy wyzdrowieli i dzieci poniżej 12 roku życia.
Niezależnie od szczepień przeciwko koronawirusowi, dla wszystkich w branży gastronomicznej obowiązuje godzina policyjna: lokale otwarte są do godz. 22:00.
Ponadto w tym obszarze, a także w handlu detalicznym, obowiązuje rozporządzenie 2G. Oznacza to, że wpuszczane są tylko osoby, które wyzdrowiały lub zostały zaszczepione. W przypadku uprawiania sportu w pomieszczeniach zamkniętych, osoby zaszczepione muszą przedstawić negatywny wynik testu (2G-Plus).

 

 

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń