Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Całkowicie nowa szczepionka o nazwie “VLA2001” przeciw Covid-19. Kiedy będzie dostępna i czym różni się od obecnych szczepionek?

Europejska Agencja Leków testuje szczepionkę przeciw koronawirusowi,  zawierającą cały wirus. Według firmy, wyniki są obiecujące. Firma mówi o nowej szczepionce o nazwie “VLA2001” jako o “alternatywnym rozwiązaniu szczepionkowym dla osób jeszcze nieszczepionych”. Dzieje się tak dlatego, że szczepionka francusko-austriackiej firmy Valneva różni się od szczepionek, którymi do tej pory szczepiono w Niemczech: Jest to tak zwana szczepionka całowirusowa. Takie szczepionki są dostępne od dawna przeciwko innym chorobom: Na przykład przeciwko wściekliźnie lub kleszczowemu zapaleniu mózgu. Jest to  szczepionka, która może nawet przekonać niektórych sceptyków do zaszczepienia się.

Nowa szczepionka  firmy Valneva  wymaga przechowywania w standardowej temperaturze lodówki.
Szczepionka pełnowirusowa, taka jak szczepionka firmy Valneva, zawiera kompletny wirus SARS Cov-2, ale w tym przypadku unieszkodliwiony (inaktywowany). To tzw. “martwa szczepionka”.

“Przez “martwą szczepionkę” w szerszym znaczeniu tego słowa rozumiemy wszystkie szczepionki, które zawierają patogeny lub składniki patogenów niezdolne do replikacji. Dotyczy to wszystkich szczepionek COVID-19, które są już dopuszczone do obrotu i stosowane w Niemczech.

Metodą stosowaną przez producenta szczepionki jest  inaktywacja wirusa w celu jej wyprodukowania. Ten sam proces  stosuje wytwórca szczepionki od ponad dziesięciu lat w swoim preparacie  stosowanym  przeciwko  zapaleniu mózgu.

Ale tylko dlatego, że inaktywowane szczepionki całowirusowe są “klasycznymi martwymi szczepionkami”, sceptycy szczepień nie powinni bezwarunkowo na nich polegać. Nie można zakładać, że zastosowanie klasycznej koncepcji szczepionki, oznacza, że ta szczepionka będzie bardziej skuteczna lub bezpieczniejsza.
W porównaniu z AstraZeneca, szczepionka Valneva okazała się lepsza, zgodnie z komunikatem prasowym: dwa tygodnie po drugiej dawce szczepionki, osoby zaszczepione szczepionką Valneva miały średnio we krwi znacznie więcej przeciwciał neutralizujących przeciwko SARS-CoV-2.

Tolerancja była również lepsza: W przypadku preparatu Valneva wystąpiłoby mniej reakcji w miejscu wstrzyknięcia i mniej reakcji ogólnoustrojowych w organizmie, takich jak zmęczenie.

Innym kluczowym pytaniem jest, czy ludzie są równie dobrze chronieni przed chorobą, jak w przypadku poprzednich szczepionek COVID-19. Szczepionka Valneva została porównana ze szczepionką AstraZeneca. Efekt ochronny szczepionki wektorowej AstraZeneca jest z pewnością niższy niż szczepionek mRNA.

Zarówno w przypadku Valneva, jak i AstraZeneca, ponad 95 procent pacjentów miało odpowiedź immunologiczną po szczepieniu, zgodnie z komunikatem prasowym. W żadnej z grup nie odnotowano ciężkich przypadków COVID-19 ani poważnych działań niepożądanych.

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń