Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Czy przypominająca dawka szczepionki podnosi poziom ochrony przed Covid-19?

Szczepienie przypominające znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania lub śmierci z powodu Covid-19. Badania to potwierdzające odnoszą się do szczepionki mRNA firmy Biontech/Pfizer.

Wyniki badań firmy Biontech można przełożyć również na działanie szczepionek pochodzących od innych producentów.

Badania nie dostarczają żadnych informacji na temat ochrony przed Omikronem, ponieważ dotyczą okresu przed odkryciem nowego wariantu.

Naukowcy porównali śmiertelność osób, które dwukrotnie zaszczepiły się szczepionką mRNA, ze śmiertelnością osób, które otrzymały również szczepionkę przypominającą. W badaniu uwzględniono dane od ponad trzech czwartych miliona osób. Osoby te miały 50 lat lub więcej i otrzymały drugą dawkę szczepionki co najmniej pięć miesięcy wcześniej. W grupie ze szczepieniem przypominającym ryzyko zgonu z powodu zakażenia wirusem Covid-19 wynosiło tylko jedną dziesiątą w porównaniu z grupą bez szczepienia przypominającego.

Wśród osób trzykrotnie zaszczepionych liczba potwierdzonych zakażeń we wszystkich grupach wiekowych była około dziesięciokrotnie niższa niż wśród osób, które zostały zaszczepione tylko dwukrotnie. Ciężki przebieg choroby u osób w wieku 60 lat i starszych występował 17,9 razy rzadziej w grupie otrzymującej trzecią dawkę szczepionki, a liczba zgonów była 14,7 razy mniejsza.

Badania z Izraela wykazały, że trzecia dawka szczepionki ponownie przynosi bardzo dobrą ochronę, zwłaszcza przed ciężkim przebiegiem choroby. Badania porównują jedynie osoby podwójnie zaszczepione z osobami potrójnie zaszczepionymi, na co zwraca uwagę badacze. Wg nich porównanie z osobami w ogóle niezaszczepionymi  pokazałoby znacznie większą różnicę. Zobaczylibyśmy, że nawet sześć miesięcy po drugim szczepieniu, ludzie nadal mają znacznie lepszą ochronę przed ciężkim  przebiegiem choroby  niż osoby nieszczepione.

 

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń