Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Jak dbać o układ pokarmowy?

Układ pokarmowy to chyba najważniejszy z systemów w naszym organizmie. To dzięki niemu żyjemy, bo dostarcza nam energii, witamin, składników odżywczych, a wydala niepotrzebne pozostałości czy substancje chorobotwórcze. Na co dzień nie zastanawiamy się nad jego działaniem, co często skutkuje problemami z żołądkiem czy jelitami. Z tego powodu warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z krótkimi poradami jak troszczyć się o swój układ pokarmowy, aby czuć się dobrze.

Najłatwiejszy i najbardziej skuteczny sposób dbania o układ pokarmowy jest oczywiście odpowiedni sposób odżywiania się. Dostarczając organizmowi odpowiednie substancje można być pewnym, że będzie funkcjonował prawidłowo. O jakie składniki chodzi?

Błonnik – oczyszcza organizm

Z pewnością słyszał o nim każdy, ale nie każdy wie jak ogromny wpływ ma na nasze jelita. Co ciekawe, nie ulega on trawieniu ani przyswojeniu przez organizm. Mówi się jednak, że jest jak szczotka, ponieważ „wymiata” niepotrzebne resztki. Przyspiesza przemianę materii co powoduje poprawienie się mikroflory jelitowej. Poza tym, stabilizuje poziom cukru i zapobiega powstawaniu miażdżycy. Tę fantastyczną substancję znajdziemy w owocach świeżych i suszonych, warzywach, produktach zbożowych, nasionach czy pestkach. Zaleca się przyjmowanie 20-40 gram błonnika dziennie, ponieważ zbyt duża jego ilość może doprowadzić do niedoboru wapnia lub żelaza, a nawet osłabić wchłanianie witamin.

Probiotyki – nie tylko przy antybiotyku

Probiotyki kojarzą nam się z osłonowymi kapsułkami zażywanymi tylko podczas przyjmowania antybiotyku. Warto jednak poznać je bliżej. Są to bardzo cenne, pożyteczne bakterie, które pomagają nam w walce ze szkodliwymi mikroorganizmami w naszych jelitach. Dodatkowo, wytwarzają bardzo ważne substancje, które pomagają w odbudowie mikroflory. Gdzie zatem, oprócz apteki, szukać probiotyków? W domowej spiżarni! Wszelkie kiszonki: ogórki, kapusta czy buraki są potężnym źródłem tych zdrowych bakterii. Oprócz tego znajdziesz je w jogurtach, kefirach, maślance i mleku.

Naucz się prawidłowo jeść

Prawdą jest, że potrafimy jeść już od najwcześniejszych dni naszego życia, jednak prawidłowe spożywanie posiłku to umiejętność, od której zależy sprawność naszego układu pokarmowego. O co chodzi? Istnieje w tym temacie kilka ważnych zasad. Po pierwsze: nie wolno się przejadać. Umiarkowane porcje nie obciążają organizmu i pozwalają na sprawniejszą pracę jelit. Po drugie – jedz powoli. Odpowiednie tempo pozytywnie wpływa na nerwy znajdujące się w układzie pokarmowym, a dobrze rozdrobnione jedzenie jest łatwiejsze do strawienia. Po trzecie – lekkostrawna, zdrowa dieta. Jak najmniej tłustych, smażonych, wysoko przetworzonych potraw, jak najwięcej gotowanych lub gotowanych na parze oraz pieczonych posiłków.

Dodatkowo możemy zadbać też o naszą aktywność fizyczną i odpowiednią ilość spożywanych płynów oraz zminimalizować stres w życiu codziennym. Naprawdę warto zadbać o układ pokarmowy, zwłaszcza, że każdy z nas może to zrobić bardzo łatwo we własnym domu.

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń