Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

W jakich miejscach i okolicznościach musimy zakrywać nos i usta w poszczególnych landach w Niemczech?

Dotychczasowe zalecenie dot. noszenia masek staje się od 27 kwietnia obowiązkiem w Niemczech. Poniżej przedstawiamy szczegółowe zasady, które przygotowaliśmy dla Was-naszych Opiekunek i Opiekunów, do których to należy się stosować w poszczególnych landach niemieckich, tzn. w jakich miejscach i okolicznościach obowiązuje noszenie masek.
Ważne! Usta i nos można zakryć również szalem lub chustą, nie musi to być typowa maseczka, jeśli akurat jej nie posiadamy.
Badenia-Wirtembergia: Obowiązek noszenia masek dotyczy zakupów i transportu publicznego.
Bawaria: Od przyszłego poniedziałku 27 kwietnia mieszkańcy Bawarii będą musieli również nosić zwykłą maskę zakrywającą nos i usta podczas zakupów lub podróży pociągiem i autobusem. Dotyczy to osób w wieku od siedmiu lat.
Berlin: wprowadza również obowiązek zakrywania ust i nosa w autobusach i pociągach. W przeciwieństwie do innych landów, obowiązek ten nie dotyczy jednak handlu detalicznego. Jednak taka ochrona jest tam zdecydowanie zalecana.
Brandenburgia: obowiązuje również obowiązek zakrywania ust i nosa maską lub szalem, chustą w pociągach podmiejskich, autobusach i tramwajach.
Bremen-Brema: była ostatnim krajem związkowym, który opowiedział się za obowiązkowymi maskami. Obowiązek jej noszenia ma zastosowanie w transporcie publicznym i w sklepach.
Hamburg: obowiązek stosowania masek od przyszłego poniedziałku 27 kwietnia dot. punktów sprzedaży detalicznej, transportu publicznego, a nawet do cotygodniowych targów.
Hessen-Hesja: obowiązek noszenia masek na usta i nos w sklepach i w ruchu lokalnym. Miasto Hanau było już o krok dalej. a mianowicie od 20 kwietniao obowiązuje noszenie maski.
Mecklenburg-Vorpommern: maski będą obowiązkowe, ale tylko w transporcie publicznym lokalnym. Ludzie mogą robić zakupy bez ochrony ust i nosa. Każda osoba złapana w autobusie lub pociągu bez maski podlega karze grzywny w wysokości 25 euro.
Niedersachsen-Dolna Saksonia: obowiązek noszenia maski w lokalnym transporcie publicznym i handlu detalicznym W mieście Wolfsburg powyższy obowiązek działał już od 20 kwietnia.
Nordrhein-Westfalen-Nadrenia Północna-Westfalia: obowiązek zarówno podczas zakupów, jak i w autobusach i pociągach.
Rheinland-Pfalz-Nadrenia-Palatynat: od poniedziałku będzie obowiązywał obowiązek noszenia maski.
Sachsen-Anhalt-Saksonia-Anhalt: obowiązek zakrywania ust i nosa w lokalnym transporcie publicznym oraz podczas zakupów.
Schleswig-Holstein-Szlezwiku-Holsztyn: obowiązkowe noszenie masek w handlu detalicznym, na rynkach i w transporcie publicznym.
Thüringen-Turyngia: pierwsze naruszenia niestosowania się do obowiązku nie powinny być początkowo karane. W Turyngii, Jena była pierwszym miastem w Niemczech, które już wcześniej wprowadziło obowiązkowe maski. 

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń