Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

ŁAGODZENIE OBOSTRZEŃ W ZWIĄZKU Z CORONAVIRUS. CO WOLNO, A CZEGO NIE WOLNO W POSZCZEGÓLNYCH LANDACH W NIEMCZECH?

Ambercare24 przygotował dla naszych Opiekunek i Opiekunów pracujących w różnych landach w Niemczech odpowiedzi na te pytania:

Badenia-Wirtembergia Po umożliwieniu uczestnictwa w nabożeństwach kościelnych, odwiedzania ogrodów zoologicznych i zakładów fryzjerskich, w najbliższych tygodniach obostrzenia w wielu innych dziedzinach życia społecznego  mają zostać złagodzone. Opracowano w tym celu pięciostopniowy plan. Od tej pory uprawienie sportu bez kontaktu fizycznego jest ponownie dozwolone na świeżym powietrzu. Otwarte są plenerowe obiekty sportowe, szkoły nauki jazdy, studia masażu i kosmetyczne oraz szkoły muzyczne. Baseny pozostaną narazie zamknięte. Zakaz odwiedzania szpitali zostanie złagodzony. Nieobowiązuje już także limit pięciu osób na spotkania z rodziną w domach prywatnych. W tym gronie byli do tej pory dziadkowie, rodzice, rodzeństwo, dzieci i wnuki. Teraz mogą się odwiedzać członkowie innego gospodarstwa domowego nawzajem. Badenia-Wirtembergia otwarcie gastronomii na wolnym powietrzu planuje od 18 maja. od 25 maja najprawdopodobniej otworzą się również wnętrza restauracji. Niech będą wnętrza. Plan przewiduje równieżotwarcie hoteli i innych obiektów noclegowych w dniu 30 czerwca. Obyznowu się Otwarte powinny zostać również kempingów i parki rozrywki. Po Zielonych Świątkach w połowie czerwca wszyscy uczniowie w Badenii-Wirtembergii powinni wrócić do szkoły, przynajmniej tymczasowo.

Bawaria 

W Bawarii zamiast dotychczasowego ograniczenia wyjść, istnieje obecnie ograniczenie dotyczące kontaktu. Na razie dozwolone jest spotkanie tylko z członkami najbliższej rodziny  lub z osobą z innego gospodarstwa domowego. Od tej można uprawiać sporty indywidualne z zachowaniem odpowiedniego dystansu oraz bez kontaktu fizycznego, ponownie będzie można  uprawiać  na zewnątrz – na przykład tenis, lekkoatletykę, golf, żeglarstwo i lotnictwo. W halach dozwolona jest również jazda konna. Wszystkie sklepy mogą teraz zostać ponownie otwarte pod pewnymi warunkami. Te warunki to obowiązek noszenia masek zakrywających nos i usta  oraz zasady zachowania odległości. Ponownie otwierane są ogrody zoologiczne i muzea, wolno też otwierać szkoły muzyczne i nauki jazdy. Edukacja szkolna jest rozszerzana, podobnie jak opieka w nagłych wypadkach dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Opieka dzienna jest również częściowo dozwolona. W tym samym czasie może być pod opieką maksymalnie pięcioro obcych sobie dzieci. Od soboty można odwiedzać kliniki i domy opieki, ale może to uczynić  jedna i ta sama zarejestrowana osoba kontaktowa danego członka rodziny w stałych godzinach odwiedzin.

Nadrenia Północna Westfalia

Dzieci z Nadrenii Północnej-Westfalii już teraz mogą bawić się na placach zabaw. Dozwolone są również bezkontaktowe sporty masowe i rekreacyjne. Od tej pory w NRW obowiązywać będzie cała seria dalszego łagodzenia obostrzeń: wszystkie sklepy będą mogły być otwierane. Warunek jest taki-na dziesięciu metrach kwadratowych powierzchni sprzedażowej dozwolona jest tylko jedna osoba. Restauracje mogą przyjmować gości. Oprócz ścisłych wymogów higienicznych obowiązuje odległość 1,50 metra. Bufety z otwartymi naczyniami nie są dozwolone. Mieszkania i domy wakacyjne mogą być ponownie wynajmowane, dostęp do kempingów również będzie możliwy. Otwarte są również parki rozrywki, wypożyczalnie łódek, studia fitness i szkoły tańca. Dozwolone są kameralne koncerty i występy na świeżym powietrzu. Wielu uczniów wraca do szkół, ale uczy się w nich na przemian.

Z basenów zewnętrznych i wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii można korzystać od 20 maja.  Puby, bary, kluby, dyskoteki i domy publiczne pozostaną zamknięte, podobnie jak studia masażu i tatuażu oraz salony piękności. Od 21 maja hotele znów będą mogły przyjmować gości. Od 30  maja planowane jest również wznowienie działalności kąpielisk termalnych i obiektów wellness. Również od 30 maja mogą odbywać się ponownie targi z ograniczoną liczbą uczestników. Kina, teatry, opery i sale koncertowe mogą być otwarte również pod koniec maja.

Brandenburgia

Od soboty wszystkie sklepy mogą być ponownie otwarte, a place zabaw również zapraszają. Od tego momentu mogą się spotykać również członkowie dwóch rodzin – mogą oni również pochodzić z innego landu w Niemczech. Studia kosmetyczne, manikiuru, pedikiuru ponownie otwierają się. Sporty klubowe są ponownie dozwolone na surowych zasadach. Od 15 maja restauracje, kawiarnie i puby będą przestrzegać zasad dotyczących odległości, ograniczeń dostępu i ograniczonych godzin otwarcia. Ponadto istnieje możliwość ponownego wynajęcia kempingu i pokoju. Szkoły mają być otwierane stopniowo, aż do wakacji letnich. Od teraz mogą uczniowie klas piątych  w szkołach podstawowych i specjalnych wracac do szkoły. Ponadto korepetytorzy pracujący i pomagający uczniom np. w zakresie dodatkowego nauczania oraz szkoły muzyczne mogą ponownie nauczać dzieci i młodzież indywidualnie.

Przedszkola i żłobki tzw. Kita są nadal zamknięte, z wyjątkiem opieki w nagłych wypadkach. Nie ma jeszcze konkretnego terminu na ogólne otwarcie placówek opieki dziennej. Jednak ośrodki te oferują rodzicom pracującym np. w służbie zdrowia, policji, ratownictwie opiekę w nagłych wypadkach. Od 18 maja wielkość grup w przedszkolach dziennych zostanie co prawda zwiększona, ale muszą one nadal trzymać się ustalonej górnej granicy.

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń