Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Czy maski FFP2 skuteczniej chronią nas przed infekcją niż zwykłe maseczki?

Aby skuteczniej się chronić przed  zarażeniem Koronawirusem wiele osób w Niemczech nosi maski FFP2 podczas zakupów oraz w środkach komunikacji publicznej. W Bawarii noszenie masek FFP2 jest obowiązkowe od 18.01. podczas poruszania się w przestrzeni publicznej.

Maska typu FFP2 zawiera specjalną warstwę filtracyjną, która jest naładowana elektrostatycznie. To nie tylko przechwytuje większe cząsteczki, ale również usuwa znacznie mniejsze, ale niebezpieczne kropelki aerozolu z wdychanego i wydychanego powietrza. Istnieją maski FFP1, FFP2 iFFP3, gdzie liczba oznacza różną wydajność filtra: Maski FFP1 filtrują 80% lub więcej zanieczyszczeń w powietrzu oddechowym, maski FFP2 filtrują 94% lub więcej zanieczyszczeń i aerozoli, maski FFP3 filtrują do 99% zanieczyszczeń i aerozoli.  Jest to uproszczone przedstawienie wydajności filtra. Aby uchronić się przed SARS-CoV-2, należy używać co najmniej maski FFP2.

Eksperci od dawna są zgodni co do tego, że ryzyko zakażenia jest znacznie wyższe w pomieszczeniach niż na zewnątrz. Powodem tego, jest zapewne strach przed “wpadnięciem” w tzw. chmurę aerozolową. Powstaje ona u wszystkich w wyniku wydychania powietrza przed ustami i może zawierać cząsteczki koronawirusa osób zakażonych. Kiedy ludzie rozmawiają ze sobą, cząsteczki te są praktycznie wdmuchiwane w twarz rozmówcy.

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń