Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Okulary czy soczewki? Wady i zalety zdaniem specjalistów.

Każdy, kto ma problemy ze wzrokiem, staje przed powyższym pytaniem.  Wyjaśniamy wady i zalety stosowania okularów oraz soczewek kontaktowych.

Okulary chronią oczy przed czynnikami zewnętrznymi…

…na przykład przed wiatrem lub cząsteczkami kurzu. Specjalne okulary sportowe chronią szczególnie dobrze, ponieważ są dopasowane do kształtu twarzy co pomaga m. in. w zapobieganiu uszkodzeniom lub kontuzjom. Np. gogle do pływania chronią oczy przed podrażnieniami spowodowanymi przez chlor i bakterie, a  podczas gry w golfa lub squasha piłka nie może trafić nas bezpośrednio w oko, ponieważ okulary osłaniają oczy również po bokach. Okulary sportowe mogą być używane osobno lub jako dodatek do soczewek kontaktowych.

Chcesz patrzeć w dal czy czytać? Dzięki okularom nie musisz wybierać

Okulary do pracy przy komputerze mogą być szybko i łatwo zmienione na okulary progresywne. W przeciwieństwie do soczewek kontaktowych, można to zrobić w dowolnej chwili – i bez konieczności używania lustra.

Nie tylko jako pomoc, ale również jako modny dodatek

Wiele osób nosi okulary, ponieważ pozwalają im poczuć się modnie. Wiele kobiet chce wyróżniać się dzięki efektownej parze okularów. Obecnie modne są okulary typu “kocie oko” w stylu lat 60-tych lub okulary panto – modele z dużymi, okrągłymi szkłami.

Okulary są łatwe w pielęgnacji

Wszystko czego potrzebujesz do utrzymania swoich okularów w czystości to płyn do mycia naczyń, woda i ściereczka z mikrofibry. Jeśli szkła są zanieczyszczone, można gorzej widzieć, ale nie jest to groźne dla oczu. Soczewki kontaktowe muszą być regularnie czyszczone i dezynfekowane. W płynie łzowym znajdują się zanieczyszczone substancje, które odkładają się w soczewkach.

Nawet fani soczewek kontaktowych potrzebują okularów na co dzień

Okulary i soczewki kontaktowe tworzą zgrany zespół, na przykład, soczewki na receptę i okulary przeciwsłoneczne. Ponieważ oczy potrzebują tlenu, okulary są też często używane przez osoby noszące soczewki. Jest to szczególnie ważne w czasie przechodzenia alergii, lub ciężkich przeziębień. Soczewki kontaktowe nie zawsze są przyjemne w użytku.

Jak by nie patrzeć, są one ciałem obcym w oku nawet mimo optymalnego dopasowania. Z czasem mogą powodować suchość oczu. Jest to bardzo nieprzyjemne uczucie i znacznie ogranicza maksymalny czas noszenia soczewek. Osoby mające z tym problem powinny w razie potrzeby zmienić soczewki i stosować nawilżające krople do oczu z apteki.

Soczewki nie zmieniają wyglądu oczu

Soczewki nie spowodują, że oczy wydają się mniejsze lub większe. Są one również lepszym wyborem w przypadku różnych zmian anatomicznych – na przykład, gdy powierzchnia oka ma kształt stożka (keratoconus). Soczewka kontaktowa leży bezpośrednio na oku. Pozwala to na ostrzejsze widzenie niż w przypadku nawet najlepiej dobranych okularów.

Wada wzroku pozostaje niezauważona

Dla niektórych osób ważne jest, aby nikt nie zauważył ich problemu ze wzrokiem, lub po prostu uważają, że okulary im nie pasują. W obu przypadkach dobrym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe.

Oszczędność czasu

Soczewki jednodniowe są praktyczną alternatywą dla tych, którzy noszą szkła kontaktowe, ale nie chcą skrupulatnie dbać o ich sterylność. Nie trzeba ich czyścić ani dezynfekować. Ma to tę zaletę, że na oku zawsze jest czysta soczewka. Te modele mogą być noszone tylko raz i tylko przez zalecaną liczbę godzin, ponieważ są wykonane z cieńszego materiału. Pamiętaj, aby nawet w przypadku soczewek jednodniowych umyć ręce przed założeniem i zdjęciem.

Wykonuj regularnie badania kontrolne

Zarówno osoby noszące okulary, jak i soczewki kontaktowe powinny regularnie badać wzrok. Jeśli ktoś nosi okulary lub soczewki kontaktowe, które nie są odpowiednie, mogą pojawić się tzw. dolegliwości astenopowe. Są to problemy związane ze zbyt dużym wysiłkiem oczu, takie jak pieczenie, objawy zmęczenia, bóle głowy, a nawet zwiększona wrażliwość na światło.

 

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń