Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Polska. Ograniczenia. Ile osób razem na kwarantannie?

Uwaga! Za złamanie zasad grozi grzywna w wysokości od 5 tysięcy do 30 tysięcy złotych.

Każda osoba, która wjeżdża do Polski musi poddać się obowiązkowej kwarantannie we własnym domu, jeżeli nie ma takiej możliwości, musi odbyć kwarantannę w wyznaczonym ośrodku zdrowia.

Wszyscy pytają czy kwarantanną muszą być objęci pozostali członkowie rodziny lub inni domownicy?

W dniu 1 kwietnia br ukazało się rozporządzenie mówiące to tym, że kwarantanną muszą być objęci wszyscy, którzy mieszkają z osobą na kwarantannie. Zasada ta obowiązuje wszystkie osoby, które przebywają w jednym mieszkaniu. Jeśli więc jeden z domowników (współlokatorów) zostanie poddany obowiązkowi kwarantanny z powodu powrotu za granicy, kontaktu z zarażonym, itp., to wszyscy, którzy mieszkają razem z nim, muszą odbyć kwarantannę!

Przypominamy:

Na kwarantannie nie wolno wychodzić z domu. Zakupy muszą być robione prze osoby bliskie lub znajome i zostawiane pod drzwiami. Nikt nie można mieć kontaktu fizycznego z osobami na kwarantannie. Jeżeli nie ma takich osób do pomocy, trzeba telefonicznie prosić o pomoc gminę, w której mieszkamy. Nie można wychodzić z psem lub na spacery, chyba że posiadamy zamknięty ogród, do którego nikt nie ma dostępu, to można z niego korzystać, ale należy robić to rozsądnie. Na kwarantannie nie możemy spotykać się z nikim z zewnątrz, bez względu na pokrewieństwo lub konieczność. Jeżeli u osoby objętej kwarantanną pogorszy się stan zdrowia lub powstaną dodatkowe dolegliwości, to należy natychmiast powiadomić Inspekcje Sanitarną lub Sanepid albo lekarza (najlepiej organ, który nas skierował na kwarantannę) o tym fakcie.

Kwarantanna nie jest izolacją. Izolacja to odizolowanie osoby chorej celem zapobieżenia przeniesienia czynnika chorobotwórczego na inne osoby. Kwarantanna to odizolowanie osoby zdrowej, która miała styczność z osobą chorą lub była narażona na zakażenie, celem zapobieżenia szerzeniu się choroby.

Dzwoń do nas !

Promocja wakacyjna!

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, przygotowaliśmy dla Was dwa atrakcyjne bonusy w wysokości 150€ i 100€.

Co zrobić, aby je otrzymać?

Wystarczy że wyjedziesz na zlecenie w jednym z miesięcy wakacyjnych (czerwiec, lipiec lub sierpień) i pozostaniesz na zleceniu przez 3 kolejne miesiące. Otrzymasz wówczas jednorazowy bonus 150 €!

A jeśli chcesz pozostać na zleceniu tylko przez 2 miesiące otrzymasz jednorazowy bonus w wysokości 100 €!

Sprawdź nasze oferty, aby wybrać najlepsze zlecenie i skorzystać z premii!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

Biuro Ambercare24 jest czynne:

pon-pt  8:00 – 16:00 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń