Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Przepisy krajów związkowych w Niemczech dotyczące Świąt Wielkanocnych

Kraje związkowe Niemiec obiecały konsekwentnie wdrażać restrykcje  z powodu rosnącej liczby zachorowań na koronawirusa. Niestety, jak dotąd nie każdy land stosował się do tych postanowień.

W obliczu trzeciej fali wirusa SARS-CoV-2 Kanclerz Angela Merkel stanowczo przypomniała krajom związkowym o uzgodnieniach dot. wprowadzenia w życie dodatkowych obostrzeń. W przypadku przekroczenia w ciągu w trzech kolejnych dni, ponad 100 nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w poszczególnych regionach Niemiec, należy wycofać się z zaplanowanego poluzowania obostrzeń. W przypadku niepodjęcia koniecznych działań przez kraje związkowe, może je podjąć rząd federalny – zasugerowała Kanclerz Anegla Merkel.

Przegląd aktualnych przepisów i planów krajów związkowych:

Badenia-Wirtembergia: rząd landu nalegał na konsekwentne wdrażanie obostrzeń, ale w niedzielę złagodził przepisy dotyczące prywatnych spotkań. Spotkania dwóch rodzin liczących do pięciu osób będą dozwolone od najbliższego poniedziałku na obszarach, na których liczba zachorowań nie przekracza 100 na 100 000 mieszkańców. Władze miasta Tuebingen sprawdzają, czy można otworzyć więcej punktów testujących.

Bawaria: W Bawarii w dużej mierze obowiązują ograniczenia.  Jeśli w ciągu kolejnych 7 dni zachoruje ponad 100 kolejnych osób na 100 000 mieszkańców, spotkania będą dozwolone tylko z jedną osobą – nie włączając w to dzieci do lat 14. Handel detaliczny zostanie wówczas zamknięty, z wyjątkiem sklepów z artykułami spożywczymi i codziennego użytku.

Berlin: Od środy wymagany  do dokonania zakupów będzie negatywny wynik testu. Wyjątkiem będą jednak supermarkety, apteki czy drogerie. W okresie Świąt Wielkanocnych dozwolone będą spotkania pięciu osób z dwóch różnych gospodarstw domowych. Ponadto maski FFP2 mają być obowiązkowe m.in. w środkach transportu publicznego i sklepach detalicznych.

Brandenburgia: We wtorek władze zadecydują o ograniczeniu wychodzenia z domu od Wielkiego Czwartku do wtorku po Wielkanocy. Przepis ma obowiązywać w powiatach i miastach, w których zachorowalność w ciągu trzech kolejnych dni przekroczy 100 na 100 000 mieszkańców. Ponadto, domownicy będą mogli spotykać się tylko z jedną osobą. Brandenburgia planuje jednak poluzowanie przepisów w zakresie dostępu do oferty kulturalnej i turystycznej.

Bremen: Od poniedziałku, możliwość robienia zakupów zostanie ponownie zawieszona. Między innymi zamknięte zostaną także muzea czy ogrody botaniczne. Sporty na świeżym powietrzu będzie można uprawiać w pojedynkę, w parach lub z członkami własnego gospodarstwa domowego. Podczas świąt dwie rodziny do maksymalnie pięciu osób będą mogły spotkać się zarówno w domu jak i poza nim. Po Wielkanocy miasto Bremerhaven jako pierwsze chce przetestować robienie szybkich testów na koronawirusa, na podstawie których mieszkańcy będą mogli mieć dostęp do centrum miasta i sklepów.

Hamburg: W tym mieście członkowie danej rodziny będą mogli spotykać się tylko z jedną osobą spoza ich gospodarstwa. Księgarnie, kwiaciarnie i targi ogrodnicze pozostaną otwarte. W przypadku pozostałej części handlu detalicznego sprzedaż będzie dozwolona wyłącznie na zasadzie  zakupu online z późniejszym odbiorem. Zezwala się na cotygodniowe targi pod warunkiem przestrzegania zasad higieny.

Hesja: Od poniedziałku również w Hesji obowiązują częściowo zaostrzone przepisy. Zakupy stacjonarne zostaną zastąpione przez zakupy internetowe z możliwością odbioru. Księgarnie, sklepy ogrodnicze czy sklepy z artykułami budowlanymi pozostają otwarte niezależnie od ilości zachorowań. W przypadku spotkań obowiązuje podobna zasada jak w wyżej wymienionych landach: spotkać mogą się osoby z dwóch  gospodarstw domowych do maksymalnie pięciu osób.

Meklemburgia-Pomorze: Na północnym wschodzie, od środy, wizyta u fryzjera będzie możliwa tylko po okazaniu  negatywnego wyniku szybkiego testu. Na Wielkanoc będzie mogło spotkać się maksymalnie pięć osób z dwóch gospodarstw domowych. Po Wielkanocy zaostrzone zostaną przepisy dotyczące robienia zakupów. Wejść do sklepu będą mogły jedynie osoby posiadające negatywny wynik testu. Wyłączone z tej zasady będą sklepy spożywcze i apteki.

Dolna Saksonia: W przypadku zachorowalności na poziomie 150 na 100 000 mieszkańców – jeżeli sytuacja będzie “trwała według oceny władz lokalnych” –  przewiduje się ograniczenia w wychodzeniu z domu. Istnieje jednak wyjątek dla tego przypadku. Od czwartku wieczorem w rejonie Hanoweru obowiązywać będzie ograniczenie, wedle którego mieszkańcy będą mogli opuszczać swoje domy w godzinach od 22.00 do 5.00 rano tylko z ważnych powodów Jeżeli liczba zachorowań wyniesie ponad 100 na 100 000 mieszkańców, członkowie gospodarstwa domowego będą mogli przebywać tylko z jedną osobą spoza ich gospodarstwa, a także z towarzyszącymi dziećmi do lat 6.

Nadrenia Północna-Westfalia: Na Wielkanoc rząd złagodził nieco obostrzenia. Nawet w regionach, gdzie liczba zachorowań przekracza 100 na 100 000 mieszkańców, mogą się spotkać dwa gospodarstwa domowe liczące do pięciu osób . Ponad 30 powiatów i miast, w których przez trzy dni z rzędu odnotowywano liczbę zachorowań przekraczającą 100, podjęło decyzję o tym, aby nie zamykać sklepów, nawet tych niezwiązanych z codziennymi potrzebami. Jednak przed wejściem trzeba będzie przedstawić negatywny wynik szybkiego testu.

Nadrenia-Palatynat: Możliwe będą spotkania z osobami z innego  gospodarstwa domowego, jednak maksymalnie do pięciu osób. W gminach o wskaźniku zachorowalności poniżej 100 na 100 000 mieszkańców dopuszcza się spożywania posiłków na świeżym powietrzu po przedstawieniu negatywnego wyniku szybkiego testu, a także zakupy stacjonarne. W gminach o poziomie powyżej 100 zachorowań na 100 000 mieszkańców obowiązują zaostrzone przepisy. Dokładna ich forma zależy od gmin.

Saarland: Ten kraj związkowy wywołuje w całych Niemczech kontrowersje swoimi  planami luzowania obostrzeń po Wielkanocy. Do tego czasu obowiązują standardowe ograniczenia dotyczące kontaktu. Sklepy detaliczne i zakłady fryzjerskie są otwarte z pewnymi ograniczeniami, podobnie jak ogrody zoologiczne i biblioteki. W przypadku muzeów, galerii i miejsc pamięci należy umówić się na spotkanie.

Saksonia: W okresie wielkanocnym mają obowiązywać dotychczasowe zasady kontaktu, do których dzieci poniżej 15 roku życia nie są wliczane. Księgarnie, sklepy, przedszkola, centra ogrodnicze i kwiaciarnie będą mogły być otwarte z uwzględnieniem pewnych ograniczeń. Jeśli liczba  infekcji przekroczy 100 na 100 000 mieszkańców przez trzy dni z rzędu planowane są kolejne obostrzenia.

Saksonia-Anhalt: W okresie świąt będą obowiązywać dotychczasowe zasady spotkań. W powiatach o zachorowalności poniżej 100 na 100 000 mieszkańców w ciągu siedmiu dni, dozwolone są spotkania z maksymalnie 5 osobami spoza gospodarstwa domowego. Jeśli w ciągu 3 dni ilość zachorowań będzie większa niż 100, rodzina będzie mogła gościć tylko jedną osobę.

Schleswig-Holstein: W powiatach i miastach niezależnych o zachorowalności powyżej 100 na 100 000 mieszkańców, gospodarstwo domowe będzie mogło spotkać się publicznie lub prywatnie, z tylko jedną osobą. Dzieci w wieku poniżej 14 lat nie są w to wliczane. Sklepy pozostają otwarte na warunkach wprowadzonych jeszcze, gdy zachorowalność w całym okręgu wynosiła poniżej 50 na 100 000 mieszkańców.

Turyngia: Pomimo wysokiej zachorowalności, ścisłe ograniczenia dotyczące kontaktów mają zostać nieco złagodzone w okresie Świąt Wielkanocnych. Zgodnie ustaleniem, od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie, będą mogły spotkać się dwa gospodarstwa domowe do maksymalnie pięciu osób.

 

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń