Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Zwyrodnienia stawów

Problem zwyrodnienia stawów nie jest już tylko przypadłością seniorów, obecnie dotyka on także coraz więcej ludzi po 30 lub 40 roku życia. Wiąże się on z siedzącym trybem życia, brakiem ruch i otyłością. Zwyrodnienia stawów nasilają się stopniowo. Najpierw ból jest po intensywnym wysiłku fizycznym, później coraz częściej po każdym niemal ruchu a w zaawansowanym stadium choroby towarzyszy przez cały czas.

Ogólnie problem jest wynikiem zużywania się lub uszkodzenia chrząstki stawowej będącej naturalnym amortyzatorem naszych stawów. Uważa się , że chrząstka ta zużywa się wraz z wiekiem i dlatego jest to najczęstsza przypadłość ludzi starych. Obecne jednak badania wskazują, że przyczyn jest więcej i leżą one w sferze biologiczno-chemicznej naszego organizmu.

Schorzenie jest szczególnie dokuczliwe w okolicach stawu biodrowego, kolanowego, kręgosłupa ale może występować praktycznie we wszystkich stawach .

Dziś wykorzystuje się różne metody dopasowane do możliwości podopiecznego. Mogą to być środki przeciwzapalne i przeciwbólowe zażywane co jakiś czas, ćwiczenia rehabilitacyjne i czynności fizjoterapeutyczne wykonywane z podopiecznym, operacyjne zastąpienie uszkodzonego stawu endoprotezą, oddziaływanie na miejsca zwyrodnione ciepłem, zimnem, zastosowaniem kinezyterapii ( leczenia ruchem). W mocnych stanach zapalnych stosuje się Orthokine polegającą na wstrzykiwaniu specjalnej mieszaniny białek wytworzonych z krwi pacjenta.

Do najpopularniejszych i zarazem najcięższych przypadłości osób starszych należy zaliczyć zwyrodnienie stawu biodrowego. Początki mogą być banalne, ból w kolanie, trudności w chodzeniu i są one najczęściej bagatelizowane przez podopiecznego i opiekuna. Niestety bóle w późniejszym okresie nasilają się i dochodzi do bólu w spoczynku lub w nocy. Nie należy takich objawów bagatelizować i natychmiast skonsultować to z lekarzem.

Szybkie zdiagnozowanie schorzenia pozwala w znacznym stopniu zahamować zwyrodnienie i a nawet wyleczyć.

W przypadku gdy podopieczny poddany zostaje wszczepieniu endoprotezy, należy zachować szczególną ostrożność po powrocie do domu. Nie wolno dopuścić do przeciążenia stawu. Zalecane są systematyczne ćwiczenia, spacery i pływanie.

Pomocne linki:

http://bori2.republika.pl/htmle/biodro.html
http://www.poradnikzdrowie.pl/szukaj/zwyrodnienie-stawu-biodrowego
http://reumatologia.mp.pl/choroby/65000,choroba-zwyrodnieniowa-stawow
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3349595,chory-staw-biodrowy-jak-sobie-z-nim-poradzic-objawy-leczenie,id,t.html
https://biznes.newseria.pl/komunikaty/zdrowie/zwyrodnienie_stawu,b809532504

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń