Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Choroba Parkinsona

Jest to choroba neuroprzekaźników w mózgu odpowiedzialnych za przesyłanie informacji między poszczególnymi komórkami nerwowymi w mózgu, co z kolei wpływa na równowagę procesów umysłowych. Pierwsze objawy to upośledzenie zmysłów węchu, smaku, nieprawidłowe widzenie kolorów, lęk, depresja, zaparcia. Szczególnie prognostyczne jest upośledzenie węchu, które może na kilka lat wyprzedzać właściwą chorobę.

Symptomy samej choroby to drżenie mięśni, szczególnie w spoczynku gdy podopieczny zamierza po coś sięgnąć, charakterystyczne poruszanie się tzw. szuranie nogami, zanik mimiki twarzy, ślinotok, potliwość, przetłuszczenie skóry.

Niestety mimo rozwoju medycyny odwrócenie przebiegu choroby jest praktycznie niemożliwe. Dużym osiągnięciem jest zatrzymanie choroby ale zawsze zostaje praktycznie trwałe inwalidztwo.
Opiekując się osobą chora na Chorobę Parkinsona, dążymy do zapewnienia jej maksymalnego komfortu dnia codziennego. Na początku największe znaczenie ma aktywność fizyczna, która pozwala pozbyć się uporczywego drżenia chociaż na chwilę. Dobrą formą aktywności są wspólne spacery na świeżym powietrzu, lekka gimnastyka poranna, ćwiczenia w wodzie, dowolne zajęcia wykonywane z chęcią przez osobę chorą. W przypadku postępującej choroby i utraty zdolności samodzielnego poruszania się należy szukać pomocy ortopedycznych jak: kule, laski, balkoniki. Należy także przystosować mieszkanie podopiecznego aby zminimalizować możliwość upadku, potknięcia się, poślizgnięcia.

Przydatne linki:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_Parkinsona
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zycie-z-choroba-parkinsona,531036.html
http://www.chorobaparkinsona.org/index.php/aktualnosci/94-trudy-zycia-z-parkinsonem-czyli-codzienna-walka-o-jakosc-zycia
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/23336
http://www.parkinson.sos.pl/chat/text374.html
http://www.forumneurologiczne.pl/artykul/jak-wyglada-zycie-z-osoba-dotknieta-choroba-parkinsona/13410

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń