Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Niemcy wstrzymują szczepienia preparatem AstraZeneca

Jak poinformowało Federalne Ministerstwo Zdrowia w Berlinie, władze Niemiec postanowiły tymczasowo wstrzymać szczepienia preparatem AstraZeneca. Powodem są liczne doniesienia o zakrzepach żylnych pozostających w czasowym związku ze szczepieniami. Już niedługo Europejska Agencja Leków zdecyduje czy i jak przyszłe wyniki badań wpłyną na dopuszczenie szczepionki do obrotu.

Podobna sytuacja ma miejsce w Holandii. Powodem zawieszenia szczepień na dwa tygodnie są, podobnie  jak w Niemczech, skutki uboczne szczepionki firmy AstraZeneca.

Irlandzka Komisja ds. szczepień również opowiedziała się za czasowym wstrzymaniem szczepień wyżej wymienionym preparatem. Jak zaznaczają jej władze – jest to środek czysto zapobiegawczy.

Zupełnie inaczej sytuacja ma się w Wielkiej Brytanii. Tam w dalszym ciągu stosuje się szczepionkę brytyjsko-szwedzkiej firmy farmaceutycznej.

Sam producent nie widzi zwiększonego ryzyka szczepionki i odrzuca obawy o bezpieczeństwie swojego produktu. Powołuje się na dokładną analizę danych pochodzących od 17 milionów zaszczepionych z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Nie dostarczyli oni żadnych dowodów na jakiekolwiek zwiększone ryzyko zatorowości płucnej, zakrzepicy żył czy małopłytkowości. Oznacza to, że firma odwołuje się teraz do jeszcze większej liczy danych, gdyż tylko w piątek AstraZeneca skomentowała ten problem odnosząc się do 10 milionów dokonanych szczepień.

Na skutek powyższej sytuacji już niedługo pojawią się nowe badania na temat skutków ubocznych tej szczepionki. Pamiętajmy, aby dbać o siebie i innych, a wszelkie informacje czerpać ze sprawdzonych i rzetelnych źródeł.

Dzwoń do nas !

Promocja wakacyjna!

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, przygotowaliśmy dla Was dwa atrakcyjne bonusy w wysokości 150€ i 100€.

Co zrobić, aby je otrzymać?

Wystarczy że wyjedziesz na zlecenie w jednym z miesięcy wakacyjnych (czerwiec, lipiec lub sierpień) i pozostaniesz na zleceniu przez 3 kolejne miesiące. Otrzymasz wówczas jednorazowy bonus 150 €!

A jeśli chcesz pozostać na zleceniu tylko przez 2 miesiące otrzymasz jednorazowy bonus w wysokości 100 €!

Sprawdź nasze oferty, aby wybrać najlepsze zlecenie i skorzystać z premii!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

Biuro Ambercare24 jest czynne:

pon-pt  8:00 – 16:00 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń