Sobota 9.00 14.00

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 17.00

Ponad

120

Ofert Pracy

 

OSTEOPOROZA – PRZYPADŁOŚĆ KOBIET PO 50-TCE

Statystyki światowe mówią, że kobiety po 45 roku życia dużo częściej przebywają w szpitalu na leczeniu ze względu na osteroporozę niż z powodu innych schorzeń. Złamania kości z powodu osteroporozy są przyczyną bólu, braku mobilności i obniżenia jakości życia. Wspomniane statystyki mówią niestety także, że co trzecia pani na świecie po 50 roku życia, doświadczy złamania kości z powodu osteroporozy.

Istotą osteoporozy jest zmniejszenie masy kostnej, upośledzona wewnętrzna architektura kości i związana z tym większa podatność na złamania.

Kość jest żywą tkanką, ulegającą ciągłym procesom przebudowy – stara kość jest niszczona, a na jej miejscu wytwarzana nowa. W procesach tych niezwykle istotną rolę odgrywają żeńskie hormony płciowe – estrogeny. Hormony te produkowane są przez jajniki. U kobiet w wieku prokreacyjnym ich stężenie jest wysokie, co wpływa korzystnie na metabolizm kostny.

Strategia zabezpieczania się przed chorobą obejmuje głównie:
– Zdrową dietę zawierającą duże ilości wapnia i białka. Zaleca się spożywanie dużych ilości warzyw, owoców bogatych w witaminę D.
– Można dużo opalać się na słońcu zachowując środki ostrożności a w razie potrzeby stosować suplementy z witaminą D.
– Robić ćwiczenia fizyczne, starać się ćwiczyć codziennie po 30-40 min. a nie 3-4 razy w tygodniu !
– Unikać palenia tytoniu i picia alkoholu w nadmiernych ilościach.

– Utrzymywać odpowiednia wagę ponieważ kobiety z nadwagą zawsze są bardziej narażone na osteroporozę.
Przydatne linki:

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/kregoslup/osteoporoza-przyczyny-objawy-leczenie_33563.html
http://polki.pl/zdrowie/choroby,osteoporoza-czesty-problem-kobiet-po-menopauzie,10346196,artykul.html
http://reumatologia.mp.pl/choroby/64948,osteoporoza

http://oczymlekarze.pl/raporty/1223-pokonaj-osteoporoze/1222-osteoporoza

Błyskawiczna Rekrutacja

Telefony Kontaktowe

+ 48 730 340 005

+ 48 535 340 311

+ 48 533 848 005

LETNIA PROMOCJA ! po śląsku….
Słuchejcie dziołchy, co do łopieki do Nimców jeździcie ! Amberker do wom rychtik to, czego łod innych nie dostaniecie ! Yno u nas każdo kiero do roboty wyjedzie łod 21 kwiytnia, do 31 siyrpnia na cołkie 2 miesionce dostanie łod Ambera aż 100 ojro na rynka za darmo !
Jak w robocie bydzie 3 miesionce bez przijeżdżania do dom, to i 150 ojro bydzie wasze! A jak rychtik kocho robić i cołki 4 miesionce do nos nie przijedzie, to aże 250 ojro do kapsy dostanie!
Zgłoszejcie się do nas wartko, szczyrknijcie telefonym, albo napiszcie mejlym. Yno drapko, bo roboty może braknąć do wszystkich!
Czekomy na wos do łodwołanio.
 LETNIA PROMOCJA ! tłumaczenie….
Ambercare24 gwarantuje każdej Opiekunce, która wyjedzie do pracy z naszą firmą w terminie od 21 kwietnia do 31 sierpnia 2018 roku na okres 2 miesięcy bonus w kwocie 100 euro netto. Jeżeli Opiekunka przepracuje 3 miesiące bez zjazdu otrzyma bonus w kwocie 150 euro netto. A opiekunka, która przepracuje 4 miesiące i dłużej otrzyma bonus w kwocie 250 euro netto. Promocja aktualna do odwołania.
LETNIA PROMOCJA !
↑ Zwiń↓ Rozwiń