Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Opieka nad osobami starszymi: praca czeka w Berlinie!

Berlin to nie tylko niemiecka stolica, ale też największy rynek pracy w całych Niemczech – oczywiście, jeśli mówimy o samych miastach. Wielokulturowość Berlina przyciąga emigrantów zarobkowych z całego świata, w tym oczywiście z Polski. Osoby zainteresowane podjęciem pracy w charakterze opiekunki seniorów powinny szczególnie skupić się właśnie na stolicy Niemiec. Powodów jest kilka, a te najważniejsze wymieniamy w naszym poradniku. Sprawdź, dlaczego opieka nad osobami starszymi w Berlinie to praca właśnie dla Ciebie.

Dogodne położenie

Berlin jest znakomicie skomunikowany z Polską, co nie jest bez znaczenia dla osób, które planują emigrację zarobkową do Niemiec, ale jednocześnie nie chcą tracić kontaktu z ojczyzną. Osoby mieszkające w województwach zachodnich mogą wręcz śmiało zaplanować swój pobyt w Niemczech w taki sposób, aby regularnie wracać do domu np. na weekend. Choć opieka nad seniorami w Berlinie to ciężka i odpowiedzialna praca, to przy odrobinie szczęścia i dobrej organizacji można ją zaplanować tak, aby mieć czas na kilkudniowe wizyty w Polsce.

Dogodna lokalizacja Berlina umożliwia również bardzo szybkie i tanie dotarcie do stolicy Niemiec z praktycznie każdego regionu Polski. Wystarczy tylko dostać się do autostrady A2. Podróż z np. z Poznania zajmuje około 3,5 godziny samochodem. Pod tym względem Niemcy, a szczególnie właśnie Berlin, wypadają znacznie korzystniej niż chociażby inny popularny kierunek emigracji zarobkowej, czyli Wielka Brytania czy Holandia.

Bardzo dużo ofert pracy w charakterze opiekunki osób starszych

Berlin jest największym miastem w Niemczech. Mieszka w nim około 4 milionów ludzi, a co najmniej drugie tyle zamieszkuje w promieniu 50 kilometrów od Berlina. Biorąc pod uwagę, że już 20% niemieckiego społeczeństwa stanowią seniorzy, czyli osoby po 65. roku życia, można spokojnie założyć, że w samym tylko Berlinie i okolicach nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi może potrzebować natychmiastowej pomocy ze strony opiekunów osób starszych.

W Ambercare24 bardzo dokładnie analizujemy sytuację na niemieckim rynku i od dawna zauważamy lawinowy wzrost liczby zapytań właśnie od klientów z Niemiec. Poszukują oni opiekunek, ale i opiekunów osób starszych właściwie od zaraz, stawiając przy tym niezbyt wygórowane wymagania. Szczególnie mile widziani są opiekunowie z Polski, którzy słyną z pracowitości, empatycznego podejścia do seniorów, uczciwości, sumienności oraz całkiem niezłej znajomości języka niemieckiego.

Jeśli więc chcesz pracować w charakterze opiekunki osób starszych, to w Berlinie bardzo szybko znajdziesz zatrudnienie w tym zawodzie – w Ambercare24 mamy wiele ofert pracy w stolicy Niemiec, które tylko czekają na odpowiednie osoby.

Dobre zarobki

Choć Berlin wcale nie jest najbogatszym niemieckim miastem (wyższe przeciętne zarobki notuje się chociażby w Monachium), to i tak w stolicy można liczyć na dużo lepsze stawki niż na prowincji. Osoby biegle mówiące po niemiecku bez problemu są w stanie otrzymać ofertę z wynagrodzeniem na poziomie około 1500 euro miesięcznie. O takiej pensji opiekunka osób starszych pracująca w Polsce może tylko pomarzyć. A mówimy przecież o mieście położonym raptem godzinę drogi od granicy na Odrze! Atrakcyjne zarobki są głównym powodem, dla którego tak wiele osób jest zainteresowanych podjęciem pracy opiekunki lub opiekuna seniorów w Niemczech, w tym w Berlinie.

Opieka nad seniorami: ta praca w Berlinie wyjątkowo się opłaca

Berlin, jak przystało na stolicę, jest bardzo drogim miastem. Przekonało się o tym już wiele osób, które obrały ten kierunek emigracji zarobkowej. Ceny podstawowych produktów są wyraźnie wyższe niż w Polsce, ale o prawdziwy ból portfela przyprawiają koszty wynajmu mieszkania. Za kawalerkę w przyzwoitej dzielnicy, ale w nie najwyższym standardzie, trzeba zapłacić minimum 600 euro miesięcznie!

Tymczasem opiekunka lub opiekun osób starszych nie musi się tym wcale przejmować. Specyfiką tej pracy jest to, że gwarantuje ona bezpłatne zakwaterowanie. Najczęściej opiekunka otrzymuje do wyłącznej dyspozycji pokój w mieszkaniu lub w domu podopiecznego. Zdarza się jednak, że może zająć osobne mieszkanie znajdujące się w tym samym budynku, a nawet domek dla gości na terenie posiadłości seniora. To oznacza ogromne oszczędności, idące w tysiące euro rocznie.

Na tym nie koniec. Do obowiązków opiekunki osób starszych należy między innymi robienie zakupów spożywczych. Z reguły rodzina przeznacza na to osobny budżet, a opiekunka po prostu się z niego rozlicza np. okazując rachunki ze sklepów. Kupione produkty są oczywiście przeznaczone w głównej mierze dla seniora, ale opiekunka również może z nich korzystać – na przykład zjeść z podopiecznym ugotowany dla niego obiad. Tym samym koszty utrzymania się na miejscu są naprawdę minimalne, co pozwala zaoszczędzić większą część zarobków.

Nie zapominajmy również o magnetyzmie Berlina, który jest miastem kosmopolitycznym, oferującym nieograniczony dostęp do kultury, najróżniejszych rozrywek i smaków. W stolicy Niemiec bardzo dobrze się żyje, co również warto wziąć pod uwagę planując emigrację zarobkową do tego kraju. 

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń