Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Myślisz o emigracji zarobkowej do Niemiec? Opiekunka osób starszych to bardzo dobry wybór!

Z raportu firmy Work Service wynika, że już co czwarty Polak planujący emigrację zarobkową za jej cel wybiera Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi stali się wyjątkowo atrakcyjnym kierunkiem wyjazdów do pracy, na co wpływ ma kilka istotnych czynników. Jednym z nich jest… Brexit, który odebrał palmę pierwszeństwa Wielkiej Brytanii (emigrację na Wyspy rozważa tylko kilka procent badanych). Jeśli i Ty przymierzasz się powoli do wyjazdu zarobkowego do Niemiec, to koniecznie rozważ podjęcie pracy w charakterze opiekunki osób starszych. Na czym polega taka praca? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Wyjazd do Niemiec jako opiekunka: co trzeba o tym wiedzieć?

Niemcy są nie tylko jednym z najbogatszych krajów świata, ale również najszybciej starzejącym się społeczeństwem w Europie. To poważny problem dla niemieckiej gospodarki, jednocześnie będący szansą dla Polaków, którzy szukają dobrze płatnej pracy nad Renem. W Niemczech jest ogromne zapotrzebowanie na opiekunów i opiekunki osób starszych. Szukają ich rodziny, które nie mogą we własnym zakresie zaopiekować się seniorami czy to z powodu odległości, czy natłoku obowiązków.

Opiekunka osób starszych znajdzie pracę w Niemczech bez żadnego problemu, zwłaszcza korzystając z pośrednictwa wyspecjalizowanej agencji, jaką jest Ambercare24. Otrzymujemy mnóstwo zapytań od niemieckich klientów, co pozwala nam znaleźć ofertę idealnie odpowiadającą możliwościom i oczekiwaniom pracownika. Co ważne, nie musisz nawet dobrze znać języka niemieckiego – mamy oferty również dla opiekunek osób starszych porozumiewających się po niemiecku w stopniu komunikatywnym, pomagamy również w zakresie zwiększania kompetencji językowych.

Na czym polega praca opiekunki osób starszych w Niemczech?

Ten zawód bardzo często jest mylony z obowiązkami pielęgniarki, choć mówimy tutaj o dwóch zupełnie różnych profesjach. W rzeczywistości opiekunka osób starszych nie tylko nie wykonuje czynności medycznych zarezerwowanych dla wykwalifikowanego personelu, ale wręcz nie wolno jej tego robić. Jeśli więc nie masz wykształcenia kierunkowego, na przykład pielęgniarskiego, nadal możesz podjąć pracę opiekunki.

Zakres obowiązków osoby świadczącej taką pracę jest bardzo szeroki. W dużym skrócie można napisać, że chodzi tutaj o codzienne towarzyszenie podopiecznemu i pomaganie mu lub wyręczanie go w zwykłych czynnościach. Wiele zależy tutaj od stanu zdrowia seniora (z takiej usługi korzystają niemal wyłącznie osoby w podeszłym wieku, mieszkające samotnie).

Do najczęstszych obowiązków opiekunki osób starszych w Niemczech należy:

Nie jest to praca lekka (zwłaszcza, gdy podopieczny wymaga stałej opieki), ale daje ogromną satysfakcję i przy okazji pozwala bardzo dobrze zarobić. Przejdźmy zatem do kwestii wynagrodzenia, która z pewnością szczególnie Cię interesuje.

Ile może zarobić opiekunka osób starszych po wyjeździe do Niemiec?

Stawki w tej branży są dość mocno zróżnicowane i uzależnione przede wszystkim od stopnia znajomości języka niemieckiego. Osoby biegle porozumiewające się w języku Goethego otrzymują najwyższe wynagrodzenie, ponieważ są najbardziej poszukiwane przez naszych klientów.

Rodziny seniorów chcą wiedzieć, że powierzają ich opiece osób, które na przykład nie będą miały problemu ze zrozumieniem potrzeb podopiecznego, będą mogły z nim swobodnie porozmawiać, a później podzielić się informacjami na temat chociażby stanu zdrowia seniora.

Ważne jest również to, przez jaką agencję podejmiesz pracę. W Ambercare24 oferujemy najwyższe zarobki – wynagrodzenie opiekunki osób starszych w Niemczech może wynieść nawet do 1500 euro miesięcznie. Jest to zasługa tego, że dzięki znakomitej renomie naszą ofertę wybierają klienci, którym zależy przede wszystkim na wysokiej jakości świadczonych usług, a nie na jak najniższej cenie.

Jeśli stawka 1500 euro miesięcznie nie zrobiła na Tobie wrażenia, to nie zapominaj o pozapłacowych elementach wynagrodzenia opiekunki osób starszych. Ogromnym profitem jest już samo to, że nie ponosisz żadnych kosztów związanych z zakwaterowaniem – opiekunka z reguły otrzymuje osobny, w pełni wyposażony pokój, ale zdarza się też, że może zająć samodzielne mieszkanie.

Do tego dochodzi również brak konieczności robienia zakupów spożywczych dla siebie – opiekunka otrzymuje pieniądze na sprawunki dla podopiecznego, ale oczywiście może korzystać z tych samych produktów, np. zjeść razem z seniorem ugotowany przez siebie obiad.

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń