Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Oferty pracy w Niemczech: w których zawodach najbardziej poszukiwani są Polacy?

Polacy są bardzo cenionymi pracownikami za naszą zachodnią granicą. Niemiecki rynek pracy stanowi dziś naturalny kierunek dla osób rozważających emigrację zarobkową – ten kraj wskazuje co piąta osoba, która deklaruje wyjazd do pracy za granicę (daleko w tyle jest chociażby Wielka Brytania). Oferty pracy w Niemczech pojawiają się zarówno na polskich, jak i zagranicznych portalach. Wiele osób korzysta również z pomocy agencji zatrudnienia, takich jak Ambercare24. Warto zatem wiedzieć, w jakich zawodach Polacy są najbardziej poszukiwani i doceniani. Nasz ranking może stanowić ważną podpowiedź dla osób, które biorą pod uwagę wyjazd zarobkowy nad Ren w najbliższej przyszłości.  

Oferty pracy: Niemcy otwarci także na pracowników bez kwalifikacji

Niemiecki rynek pracy jest bardzo konkurencyjny, ale jednocześnie cierpi na wysoki deficyt pracowników. Jak szacuje Związek Niemiecki Izb Przemysłowo-Handlowych, lokalni pracodawcy są gotowi właściwie od zaraz zatrudnić około miliona osób! Tego zapotrzebowania nie zaspokoją niemieccy pracownicy, stąd tak chętnie przedsiębiorstwa, urzędy, szpitale czy placówki opiekuńcze sięgają po emigrantów zarobkowych – również z Polski.

Wielu Polaków rozważających emigrację nad Ren obawia się, że nie posiadają dostatecznych kwalifikacji. Owszem, niemiecka gospodarka potrzebuje fachowców, ale także osób, które po prostu chcą pracować, niekoniecznie specjalizując się w jakichś dziedzinach technicznych. Poszukiwani są również pracownicy niewykwalifikowani, ale gotowi do podnoszenia swoich umiejętności – w tym językowych.

Sprawdźmy zatem, w jakich zawodach polscy pracownicy w Niemczech sprawdzają się szczególnie dobrze. Jeśli chcesz wyjechać nad Ren w celach zarobkowych, to koniecznie zwracaj uwagę na te oferty pracy.

Opiekunka/opiekun osób starszych

Można obrazowo napisać, że to „hit” wśród zawodów wykonywanych przez Polaków w Niemczech. Opiekunowie osób starszych są bardzo poszukiwani nad Renem, jednak lokalni pracownicy niechętnie podejmują się tego zajęcia. W odróżnieniu od chociażby Polaków. Praca opiekuna osób starszych jest bardzo wymagająca, obciążająca fizycznie i psychicznie, ale w zamian dobrze wynagradzana, dająca wiele satysfakcji oraz rozwijająca. To świetny sposób, aby wyszlifować język niemiecki, nawiązać znajomości w kraju, a także zyskać bezcenne doświadczenie.

Dużą zaletą pracy w charakterze opiekunki lub opiekuna osób starszych są dobre zarobki oraz pozapłacowe elementy wynagrodzenia. Opiekunki zatrudniane przez niemieckie rodziny za pośrednictwem Ambercare24 mogą liczyć nawet na 1500 euro pensji miesięcznie. Do tego dochodzi darmowe zakwaterowanie i nierzadko także wyżywienie.

Pielęgniarka

Niemieckie szpitale, przychodnie i inne placówki medyczne wręcz pilnie potrzebują nawet kilkuset tysięcy pielęgniarek. Wakaty bardzo często wypełniają Polki. W naszym kraju praca pielęgniarki jest słabo wynagradzana i nie cieszy się należytym szacunkiem. Zupełnie inaczej wygląda to w Niemczech, gdzie pielęgniarka w państwowym szpitalu może liczyć na wynagrodzenie na poziomie około 35 tysięcy euro rocznie.

Rada

W Niemczech szczególnie zaczyna brakować pielęgniarek geriatrycznych, czyli specjalizujących się w opiece nad osobami starszymi. To efekt tego, że niemieckie społeczeństwo starzeje się najszybciej w Europie.

Pracownik ekipy remontowej

Polscy wykończeniowcy i generalnie fachowcy są bardzo cenieni nad Renem, dlatego lokalni pracodawcy chętnie przyjmują ich do swoich ekip. W Niemczech najbardziej potrzebni są specjaliści z zakresu suchej zabudowy, malarze pokojowi, dociepleniowcy, tynkarze, posadzkarze. Mając jeden z tych fachów w ręku, można bez najmniejszego problemu znaleźć dobrze płatną posadę na niemieckim rynku.

Nawet niewykwalifikowani, ale gotowi do nauki pracownicy fizyczni nie powinni narzekać – stawki w branży budowlanej zaczynają się od około 11 euro za godzinę, a więc są znacznie wyższe niż w Polsce.

Elektryk

Ten zawód daje praktycznie gwarancję zatrudnienia u naszych zachodnich sąsiadów. Przeglądając oferty pracy w Niemczech można się bez żadnego problemu natknąć na ogłoszenia dotyczące właśnie elektryków. W dodatku ta profesja jest bardzo atrakcyjnie wynagradzana – zwłaszcza, jeśli elektryk posiada uprawnienia zawodowe oraz specjalizuje się w skomplikowanych układach elektronicznych czy tym bardziej w elektromobilności.

Sprzątaczka/pokojówka

To zawód, którego wykonywanie można polecić osobom nieposiadającym żadnych cennych kwalifikacji oraz nieznającym języka niemieckiego. W obu profesjach można całkiem nieźle zarobić, choć lepiej traktować je w kategorii „przetarcia” na niemieckim rynku pracy i po podszkoleniu języka poszukać sobie czegoś lepszego. Z drugiej jednak strony nie brakuje osób, które bardzo dobrze odnajdują się w tych zawodach i są zadowolone z wykonywania takiej pracy. Zwłaszcza, gdy otrzymują wypłatę, która nad Renem będzie kilkakrotnie wyższa niż nad Wisłą. To stanowi solidną motywację do pracy.

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń