Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Niemieckie oferty pracy dla opiekunek: gdzie ich szukać?

Opiekunka osób starszych to jeden z tych zawodów, które najczęściej wykonują Polki emigrujące do Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi bardzo cenią kwalifikacje polskich opiekunek, a także ich oddanie, sumienność i całkiem niezłą znajomość niemieckiego. Nic dziwnego, że w Ambercare24 bez przerwy dostajemy nowe zapytania od rodzin nad Renem, które są zainteresowane zatrudnieniem opiekunki z Polski. Jeśli i Ty rozważasz spróbowanie swoich sił w tej profesji, to z pewnością zastanawiasz się, gdzie szukać niemieckich ofert pracy dla opiekunek. Kilka cennych wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Poszukiwanie pracy na własną rękę

Oczywiście nie ma żadnego problemu z tym, aby podjąć zatrudnienie w charakterze opiekunki osób starszych bez korzystania z pomocy agencji pośrednictwa. Od czego mamy Internet? W sieci nie brakuje ogłoszeń pochodzących bezpośrednio od rodzin, które szukają opieki dla seniora, bo nie mogą się nim zająć we własnym zakresie. Oferty takiego zatrudnienia są publikowane zarówno na polskich, jak i niemieckich portalach ogłoszeniowych.

Decydując się na takie rozwiązanie musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest ono dość ryzykowne. Po pierwsze: nigdy nie masz 100% pewności, kto faktycznie jest autorem tego ogłoszenia. Nie chcemy nikogo straszyć, ale pewnie domyślasz się, że rzekome oferty zatrudnienia w charakterze opiekunki mogą pochodzić od zwykłych przestępców, którzy w ten sposób wyłudzają pieniądze od niczego nieświadomych ofiar.

Rada

Jeśli w treści ogłoszenia nie ma żadnych konkretów, a pojawia się tylko numer telefonu komórkowego, w dodatku na kartę, to zachowaj szczególną ostrożność.

Z własnego doświadczenia możemy też napisać, że coraz rzadziej zdarza się, by niemieckie oferty pracy dla opiekunek pochodzące prosto od rodzin pojawiały się na portalach internetowych. Wynika to po części ze złych doświadczeń rodzin, a po części z faktu, iż wynajęcie opiekunki przez agencję jest po prostu znacznie bezpieczniejsze i szybsze. To agencja odpowiada za to, aby zaproponować klientowi odpowiednią kandydatkę, sprawdzić jej kwalifikacje oraz nierzadko zapewnić jej podstawowe szkolenie językowe.

Z polecenia

To wciąż popularna metoda. Niemieckie oferty pracy dla opiekunek nie zawsze przebijają się w gąszczu innych ogłoszeń, stąd rodziny potrzebujące opieki domowej dla seniora chętnie korzystają tutaj z rekomendacji na przykład swoich znajomych. Jedna rodzina może polecić drugiej konkretną opiekunkę, z którą kiedyś współpracowała. Nie jest też wielką tajemnicą, że Polki już pracujące w charakterze opiekunek osób starszych w Niemczech, same rekomendują inne kandydatki poznanym seniorom – najczęściej koleżanki, rodzinę.

Decydując się na przyjęcie pracy z polecenia należy jednak w pierwszej kolejności zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz wszelkie formalności. Przede wszystkim radzimy z góry odrzucić pomysł podjęcia zatrudnienia „na czarno”, czyli bez umowy, a tym samym bez składek ubezpieczeniowych. Jest to bardzo ryzykowne rozwiązanie. W razie jakichkolwiek problemów, na przykład niewypłacenia pensji przez rodzinę czy samego seniora, opiekunce będzie bardzo trudno udowodnić, że została oszukana. A takie sytuacje, niestety, się zdarzają.

Niemieckie oferty pracy dla opiekunek: a może przez agencję?

To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, w dodatku z kilku ważnych powodów. Na początek jednak wyjaśnijmy, na czym polega podjęcie pracy w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech przez agencję. Jako Ambercare24 otrzymujemy bezpośrednie oferty od klientów w Niemczech. Na podstawie przedstawionych kryteriów znajdujemy kandydatkę (lub kandydata, czasami rodziny szukają mężczyzny), która spełnia narzucone kryteria – na przykład biegle mówi po niemiecku czy ma doświadczenie. Opiekunka podpisuje umowę z naszą agencją, co przenosi całe potencjalne ryzyko na Ambercare24. My z kolei rozliczamy się z klientem.

Dlaczego warto podjąć pracę opiekunki osób starszych w Niemczech przez agencję Ambercare24? Poniżej wymieniamy najważniejsze zalety:

  • nie ryzykujesz, że podejmiesz pracę u nieuczciwego pracodawcy, który na przykład oszuka Cię na pensji czy narzuci niekorzystne warunki zatrudnienia;
  • wszystkim zajmuje się nasza agencja, włącznie z organizacją transportu czy nawet zapewnieniem Ci szkolenia językowego;
  • opiekunka osób starszych w Niemczech zatrudniona za pośrednictwem Ambercare24 może liczyć nawet na 1500 euro miesięcznej pensji. Byłoby Ci trudno zapewnić sobie takie zarobki szukając niemieckich ofert pracy dla opiekunek na własną rękę;
  • jeśli będziesz mieć jakiekolwiek problemy z pracodawcą, wystarczy tylko skontaktować się z nami, a my wyjaśnimy całą sytuację;

Jeśli więc poważnie myślisz o tym, aby pracować w Niemczech w charakterze opiekunki osób starszych, zdecydowanie możemy Ci polecić skorzystanie z pośrednictwa agencji. To się po prostu na dłuższą metę opłaca.

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń