Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Opiekunka Niemcy legalnie: czy taka treść ogłoszenia daje gwarancję bezpieczeństwa?

Od dłuższego czasu lawinowo rośnie zainteresowanie podjęciem pracy w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech. Po części jest to skutek demografii (niemieckie społeczeństwo starzeje się najszybciej w całej Unii Europejskiej), po części wciąż dalekiej od ideału sytuacji ekonomicznej w naszym kraju. Osoby rozważające emigrację zarobkową ponownie więc zwracają wzrok w stronę Niemiec – można tam liczyć na bardzo atrakcyjne zarobki, a przy tym podróż do naszych zachodnich sąsiadów jest krótka, tania i niekłopotliwa. Znamienne jest przy tym to, że w polskiej prasie i na portalach internetowych wręcz mnożą się ogłoszenia zatytułowane: „opiekunka Niemcy legalnie”. Teoretycznie taka oferta brzmi wiarygodnie, bo legalne podjęcie zatrudnienia nad Renem daje poczucie bezpieczeństwa. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że rzeczywistość może się okazać zgoła odmienna.

Ogłoszenie, które tylko tak dobrze wygląda

Czujność osoby natykającej się na takie ogłoszenie powinno wzmóc już to, że w jego treści znajduje się fraza „opiekunka Niemcy legalnie”. Dlaczego? Ponieważ ktoś, kto podkreśla rzekomą legalność zatrudnienia, być może ma zupełnie inne intencje. To słowo ma wzbudzić zaufanie i odsunąć na bok wszelkie wątpliwości. Oczywiście nie będzie tak w każdym przypadku, natomiast trzeba zawsze brać pod uwagę ryzyko, z jakim wiąże się podejmowanie pracy w obcym kraju z ogłoszenia, o którego autorze nic tak naprawdę nie wiemy.

Nie ryzykuj: podejmij pracę opiekunki w Niemczech legalnie przez agencję

Agencje pośredniczące w zatrudnianiu opiekunek do osób starszych są zdecydowanie najbezpieczniejszym, najpewniejszym adresem dla każdego, kto jest zainteresowany podjęciem takiej pracy. Dlaczego? Z kilku istotnych powodów, które wymieniamy od podpunktów:

  • Agencja gwarantuje legalne podjęcie zatrudnienia w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech – opiekunka podpisuje umowę z agencją, która de facto staje się jej pracodawcą, wypłaca jej wynagrodzenie, dostarcza dokumenty niezbędne do rozliczenia się z fiskusem. Możesz więc mieć pewność, że nie spotkają Cię żadne problemy administracyjne czy tym bardziej prawne.
  • Możliwość bardzo dobrego dopasowania oferty do kompetencji opiekunki – agencja stale dysponuje znaczną liczbą ofert pochodzących przede wszystkim bezpośrednio od niemieckich rodzin. Różnią się one pod względem oczekiwań w zakresie doświadczenia, umiejętności, dodatkowych kompetencji, znajomości języka niemieckiego, a nawet płci. Dzięki temu jesteśmy w stanie niemal perfekcyjnie dopasować konkretną ofertę pod kątem cech danej opiekunki lub opiekuna, bo przecież w tym zawodzie doskonale radzą sobie także panowie.
  • Wsparcie polskojęzycznego konsultanta – praca za granicą, w obcym kraju, często podejmowana po raz pierwszy w życiu, jest niezwykle stresującym doświadczeniem. Dobrze jest więc móc liczyć na profesjonalną pomoc w ojczyźnie. Każdy opiekun osób starszych w Niemczech zatrudniany przez Ambercare24.pl otrzymuje bezpośredni kontakt do konsultanta, który udziela zdalnego wsparcia w dowolnej sprawie. Przykładowo: jeśli senior lub jego najbliżsi oczekują od opiekunki wykonywania obowiązków wykraczających poza zakres umowy, sprawa ta zostanie natychmiast wyjaśniona przez konsultanta. Dzięki temu opiekunka nie naraża się na żadne sytuacje konfliktowe, nie musi też perfekcyjnie władać językiem niemieckim czy tym bardziej godzić się na niesprawiedliwe traktowanie. Dobro i bezpieczeństwo naszych opiekunów jest zawsze na pierwszym miejscu.
  • Jasne, z góry znane zasady zatrudnienia – i to mocno odróżnia zatrudnienie przez agencję od podjęcia pracy w charakterze opiekunki bezpośrednio z ogłoszenia. Podpisując umowę z agencją opiekunka dokładnie wie, jakie będą jej obowiązki, gdzie będzie pracować, w jakim stanie znajduje się jej podopieczny, czy ma jakieś szczególne potrzeby, oczywiście pozna wysokość swojego wynagrodzenia oraz zasady jego wypłaty. Nie będzie żadnych wątpliwości dotyczących zakwaterowania i ewentualnych kosztów pobytu na miejscu. Takie podejście przekłada się na wysoki komfort psychiczny opiekunki, co w przypadku pracy w obcym kraju jest szczególnie istotne, a wręcz bezcenne.
  • Gwarantowana wypłata atrakcyjnego wynagrodzenia – podkreślamy tutaj słowo „gwarantowana”. Owa gwarancja wynika wprost z umowy, którą opiekunka podpisuje z agencją. Dokładnie wie, kiedy i jak wysokie wynagrodzenie wpłynie na jej konto. Może więc planować sobie wydatki oraz przewidzieć, ile pieniędzy uda jej się odłożyć na emigracji. Nie ma mowy o opóźnieniach czy warunkowaniu wypłaty wynagrodzenia w zależności od np. widzimisię podopiecznego czy jego rodziny.

Choć można się spotkać z opiniami, że zatrudnienie się jako opiekunka do osoby starszej bezpośrednio z ogłoszenia jest korzystniejsze (z uwagi na rzekomo wyższe zarobki), to do takich „dobrych rad” warto podchodzić z dużym dystansem. Praktyka pokazuje, że z tą pracą z ogłoszenia bywa bardzo różnie, a przypadki – pisząc wprost – oszukiwania opiekunek czy wręcz ich wyzyskiwania nie należą niestety do rzadkości.

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń