Ponad

120

Ofert Pracy

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Opiekun seniora w Niemczech: odpowiedz na te pytania i sprawdź, czy nadajesz się do tej pracy

W Ambercare24.pl niezmiennie obserwujemy duże zainteresowanie podjęciem pracy w charakterze opiekuna osób starszych w Niemczech. Z jednej strony świadczy to o olbrzymim zapotrzebowaniu na opiekunów u naszych zachodnich sąsiadów, a z drugiej o wyraźnie zmieniających się trendach emigracyjnych. Niemcy znów stały się kierunkiem numer 1 dla Polaków szukających dobrze płatnego zatrudnienia za granicą. Opiekun seniora w Niemczech to ciekawa propozycja – w tym zawodzie można bardzo dobrze zarobić, poznać niemieckie realia, podnieść swoje kompetencje językowe oraz zdobyć bezcenne doświadczenie. Nie jest to oczywiście profesja, w której odnajdzie się każdy. Jeśli wciąż nie wiesz, czy praca opiekuna seniora jest dla Ciebie, zacznij od przeczytania naszego poradnika. Zadajemy w nim najważniejsze pytania, na które warto sobie odpowiedzieć, co przybliży Cię do podjęcia właściwej decyzji.

Czy jesteś osobą empatyczną?

Jest to oczywiście bardzo ogólnikowe określenie, jednak dobrze oddaje ono cechy charakteru, jakich oczekuje się od opiekunów seniora w Niemczech i w każdym innym kraju. Empatia pozwala zachować cierpliwość w sytuacjach, w których mogą łatwo puścić nerwy. Nie zapominajmy, że osoby w podeszłym wieku często cierpią na poważne schorzenia fizyczne i neurologiczne. Mogą się zachowywać w sposób trudny do zaakceptowania przez zwykłego obserwatora, natomiast opiekun powinien zachowywać spokój i okazywać pełne zrozumienie.

Empatia przydaje się w tej pracy na każdym kroku. Seniorzy potrzebują nie tylko wsparcia w codziennych czynnościach, jak dbanie o higienę, jedzenie, robienie porządków czy wychodzenie na spacer. Oczekują również rozmowy, zainteresowania się ich stanem psychofizycznym, zrozumienia i akceptacji. Opiekun seniora musi być na to przygotowany i maksymalnie starać się, aby nie okazywać zniecierpliwienia, frustracji czy tym bardziej agresji.

Czy nie boisz się ciężkiej, również fizycznej pracy?

Wyjaśnijmy od razu, że przed podjęciem pracy w charakterze opiekuna seniora w konkretnym domu, szczegółowo informujemy naszych opiekunów o warunkach zatrudnienia. Chodzi o to, aby opiekun od razu miał świadomość, jakie obowiązki będą na nim spoczywać. W dużym uproszczeniu podopiecznych można podzielić na kilka podstawowych kategorii:

  • , wymagający jedynie podstawowej pomocy w zakresie dbania o dom i o siebie – często są to po prostu osoby samotne, niemające nikogo bliskiego, kto mógłby wcielić się w rolę towarzysza/opiekuna;
  • – na przykład niemogące samodzielnie się poruszać, potrzebujące pomocy przy wszystkich czynnościach fizycznych, jak umycie się, skorzystanie z toalety, wstanie z łóżka etc. Podejmując pracę opiekuna seniora niemobilnego trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że wymagana będzie pełna sprawność fizyczna i odpowiednia tężyzna;
  • – najczęściej chodzi o demencję, chorobę Parkinsona, różne postaci chorób otępiennych, niepełnosprawność intelektualną. Tutaj szczególnie przydaje się wspomniana wcześniej empatia;

Może poza pierwszą grupą seniorów, w każdym innym przypadku opiekun osób starszych musi się liczyć z tym, że będzie mieć stosunkowo niewiele czasu wolnego. W zamian za swoje poświęcenie może jednak liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie, jak również wdzięczność podopiecznego, co także nie jest bez znaczenia w tej profesji.

Czy potrafisz trzymać nerwy na wodzy?

W Ambercare24.pl zawsze bardzo dokładnie analizujemy oferty naszych klientów, aby móc możliwie najrzetelniej dobrać odpowiednich opiekunów. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że praca z drugim człowiekiem niesie ze sobą ryzyko wystąpienia różnego rodzaju konfliktów. Osoby w podeszłym wieku mają swoje przyzwyczajenia, często osobliwie się zachowują czy próbują wymuszać na opiekunach wykonywanie obowiązków wykraczających poza zakres umowy. W takich przypadkach trzeba utrzymać nerwy na wodzy, nie dać się sprowokować i po prostu skontaktować się z Ambercare24.pl. Nasz pracownik szybko wyjaśni całą sytuację, w pierwszej kolejności zawsze chroniąc interes opiekuna seniora.

Opiekun seniora to praca dla osób odpowiedzialnych. Zaliczasz się do nich?

Podejmując się tej pracy trzeba mieć świadomość tego, że podopieczny bardzo liczy na swojego opiekuna. Normą jest to, że seniorzy mocno zżywają się z opiekunami, przyzwyczajają się do ich obecności i jakiekolwiek zmiany, zwłaszcza gwałtowne, są przez nich trudno akceptowane. Dlatego chcąc podjąć zatrudnienie w niemieckim domu podejdź do sprawy odpowiedzialnie i profesjonalnie. Nie załamuj się pierwszymi trudnymi sytuacjami, nie porzucaj pracy z dnia na dzień, nie oczekuj też, że zrobisz swoje w kilka godzin, a później będziesz mieć czas wolny tylko dla siebie.

Oczywiście jeśli nie masz żadnego doświadczenia i nie potrafisz przewidzieć swoich reakcji, zapewnimy Ci solidne przeszkolenie, aby przygotować Cię na różne scenariusze. To mocny argument przemawiający za tym, by pracę opiekuna seniora w Niemczech podjąć za pośrednictwem agencji Ambercare24.pl.

 

Wyjedź z nami i skorzystaj z naszych premii! 

Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub e-mail!

+48 730 49 77 70

+48 730 49 77 71

E-mail: rekrutacja@ambercare24.pl

pon-pt  8:00 – 16:00 

 

Promocja
↑ Zwiń↓ Rozwiń